Notowania

Fabryka Mercedesa w Polsce? Walczymy o dwie duże inwestycje

Do końca roku niemiecki koncern Daimler zdecyduje gdzie w Europie wybuduje fabrykę aut oraz zakłady produkujące silniki do samochodów marki Mercedes. Na liście lokalizacji obu inwestycji znalazła się Polska – donosi "Puls Biznesu".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mercedes-Benz)

*Do końca roku niemiecki koncern Daimler zdecyduje, gdzie w Europie wybuduje fabrykę aut oraz zakłady produkujące silniki do samochodów marki Mercedes. Na liście lokalizacji obu inwestycji znalazła się Polska – donosi "Puls Biznesu". *

Inwestycja Daimlera jest warta kilka miliardów euro. Nowa fabryka samochodów ma być elastyczna, tzn. produkcja będzie zależna bezpośrednio od popytu - na przykład samochody z napędem na tylne czy przednie koła w zależności od preferencji. Stopień automatyzacji produkcji ma być stosunkowo niewielki – podaje "PB".

Walka o fabrykę silników

Markus Schäfer, członek kadry kierowniczej w spółce Mercedes-Benz Cars i dyrektor produkcji w Mercedesie zapowiedział także budowę dwóch fabryk silników. Jedna z nich powstanie w Chinach, druga w Europie. Także tutaj, wśród potencjalnych lokalizacji inwestycji, wymieniana jest Polska.

Projekt fabryki silników jest bardziej zaawansowany. Jak podaje źródło "Pulsu Biznesu", Daimler decyzję o lokalizacji ma podjąć do końca marca.

Według gazety atrakcyjną lokalizacją dla Niemców może być Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej w Jaworze, z terenem, którym wcześniej zainteresowany był Jaguar.

W 2015 roku Daimler sprzedał blisko 2 miliony aut: mercedesów i smartów, notując 13-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.

Tagi: mercedes, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz