Notowania

16-01-2018 (20:51)

Ferrero przejmuje amerykański dział słodyczy Nestle. Włosi zapłacą 2,8 mld dol. w gotówce

Szwajcarski gigant przekonuje, że sprzedaż działu słodyczy nie oznacza jego mniejszego zaangażowania w amerykański rynek.

Podziel się
Dodaj komentarz
Nestle wycofuje się ze sprzedaży słodyczy w USA

Szwajcarski koncern Nestle zgodził się sprzedać swój amerykański dział słodyczy innemu europejskiemu gigantowi branży spożywczej - włoskiemu Ferrero. Nestle zainkasuje 2,8 mld dol. w gotówce i skupi się na sprzedaży w USA kawy, zdrowej żywności i karmy dla zwierząt.

Nestle pozbywa się działu, który - podobnie jak cała branża słodyczy w USA - zanotował duży spadek obrotów. W 2016 roku sprzedaż słodyczy Nestle osiągnęła wartość 900 mln dol. na rynku którego wartość wyniosła 8 mld dol.

Szwajcarski gigant przekonuje, że sprzedaż działu słodyczy nie oznacza jego mniejszego zaangażowania w amerykański rynek.

Rynek słodyczy w USA przeżywa obecnie silny kryzys. Jak pisze agencja Bloomberg, amerykański Hersheys redukuje zatrudnienie o 15 proc., natomiast szwajcarski producent czekolad Lindt zanotował najsłabszą sprzedaż od 2009 roku.

Znane głównie z produkcji Nutelli Ferrero wykorzystuje ten kryzys do znacznego zwiększenia swojej obecności na amerykańskim rynku. Włoska rodzinna firma już w zeszłym roku kupiła firmy Ferrara Candy i Fannie May.

Źródło:
WP Money
0
komentarze
0
+1
0
+1
0
ważne
0
smutne
0
ciekawe
0
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie