Notowania

Ferrero przejmuje amerykański dział słodyczy Nestle. Włosi zapłacą 2,8 mld dol. w gotówce

Szwajcarski gigant przekonuje, że sprzedaż działu słodyczy nie oznacza jego mniejszego zaangażowania w amerykański rynek.

Podziel się
Dodaj komentarz
Nestle wycofuje się ze sprzedaży słodyczy w USA

Szwajcarski koncern Nestle zgodził się sprzedać swój amerykański dział słodyczy innemu europejskiemu gigantowi branży spożywczej - włoskiemu Ferrero. Nestle zainkasuje 2,8 mld dol. w gotówce i skupi się na sprzedaży w USA kawy, zdrowej żywności i karmy dla zwierząt.

Nestle pozbywa się działu, który - podobnie jak cała branża słodyczy w USA - zanotował duży spadek obrotów. W 2016 roku sprzedaż słodyczy Nestle osiągnęła wartość 900 mln dol. na rynku którego wartość wyniosła 8 mld dol.

Szwajcarski gigant przekonuje, że sprzedaż działu słodyczy nie oznacza jego mniejszego zaangażowania w amerykański rynek.

Rynek słodyczy w USA przeżywa obecnie silny kryzys. Jak pisze agencja Bloomberg, amerykański Hersheys redukuje zatrudnienie o 15 proc., natomiast szwajcarski producent czekolad Lindt zanotował najsłabszą sprzedaż od 2009 roku.

Znane głównie z produkcji Nutelli Ferrero wykorzystuje ten kryzys do znacznego zwiększenia swojej obecności na amerykańskim rynku. Włoska rodzinna firma już w zeszłym roku kupiła firmy Ferrara Candy i Fannie May.

Tagi: rynek spożywczy, ferrero, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-01-2018

KamilaSkupią się na sprzedaży zdrowej żywności - haha Nestle i zdrowa żywność dobry żart...

17-01-2018

MajkaKryminaliści z nestle i zdrowa żywność, jak polityk i uczciwość.

17-01-2018

kupujcie bubliczkiFajne produkty, nie ma o co się spierać i walk toczyć . Moja babcia mieszka na wsi, tymi spożywczakami wytruła wszystkie szczury co się zalęgły w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)