Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
23.06.2017 18:47

Filip Świtała odwołany ze stanowiska zastępcy przewodniczącego KNF

"Premier Beata Szydło odwołała z dniem 23 czerwca 2017 roku zastępcę przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego pana Filipa Świtałę. Bezpośredni nadzór nad pionem bankowym Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego będzie sprawował przewodniczący KNF Marek Chrzanowski" - czytamy w komunikacie KNF.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk/East News)

Krótka kariera zastępcy przewodniczącego KNF. W piątek, po niespełna pół roku, został odwołany przez premier Beatę Szydło.

"Bezpośredni nadzór nad pionem bankowym Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego będzie sprawował przewodniczący KNF Marek Chrzanowski" - czytamy w komunikacie KNF.

Świtała został powołany do KNF w lutym tego roku razem z Marcinem Pachuckim - zastąpili oni odwołanych wówczas Lesława Gajka i Wojciecha Kwaśniaka. W Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego Świtała odpowiadał za nadzór nad pionem bankowym.

Jest związany z nadzorem bankowym od 2006 roku. Od 2011 roku pełnił funkcję kierowniczą w Departamencie Bankowości Komercyjnej i Specjalistycznej oraz Instytucji Płatniczych Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

Zobacz też: Warszawa drugim Londynem?

To nie pierwsza zmiana, jaka zaszła w piątek w KNF. Tego samego dnia Komisja całkowicie odmieniła swój serwis internetowy. Po wejściu na stronę knf.gov.pl użytkownikowi wyświetla się całkowicie zmieniony serwis. Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy, to "Lista ostrzeżeń publicznych KNF". Po kliknięciu dostajemy od razu pełną listę firm, co do których KNF ma zastrzeżenia dotyczące np. prowadzenia działalności bankowej lub maklerskiej bez zezwolenia.

KNF poinformowała również, że wraz z nową stroną internetową uruchomiła także aplikację mobilną KNF Alert, która umożliwia łatwy dostęp do wspomnianej listy ostrzeżeń. Użytkownik ma w niej możliwość uruchomienia powiadomień, gdy na listę zostanie wpisany nowy podmiot.

W ten sposób KNF zachęca klientów instytucji finansowych do tego, by za każdym razem, gdy myślą o powierzeniu środków danej instytucji, sprawdzili, czy nie widnieje ona w zestawieniu.

O starej stronie internetowej KNF było głośno w lutym tego roku. Padła ona ofiarą ataku hakerskiego. Serwis był niedostępny dla użytkowników. - W celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa strony KNF zastosowane zostały dodatkowe mechanizmy zabezpieczające. Systemy sprawozdawcze KNF, funkcjonujące niezależnie od systemu informatycznego obsługującego stronę internetową, działają bez zakłóceń - informował po usunięciu problemu Jacek Barszczewski, rzecznik KNF.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-06-2017

Polak1No to proponuję wpisać na listę wszystkie banki umoczone w polisolokaty, kredyty złotowe podwiązane pod walutę obcą, opcje walutowe.

24-06-2017

Student....................znaczki na Poczcie lizać a nie udawać bankowca !

25-06-2017

noryksna swoją dolę czeka następny misiewicz.jak to w bandzie każdy musi dostać swoją działkę.

Rozwiń komentarze (4)