Notowania

Firma od TurboGrosika chce na giełdę. Pomogą jej ci sami ludzie, co Majdanowi

Spółka MBF Group podpisała umowę inwestycyjną z firmą Turbo Projekt, producentem napoju energetycznego TurboGrosik. Jednym z celów umowy jest utworzenie nowej spółki akcyjnej, która może zawędrować na GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixathlon / contrast/REPORTER/EAST NEWS)
Twarzy TurboGrosikowi użyczył Kamil Grosicki

Spółka MBF Group podpisała umowę inwestycyjną z firmą Turbo Projekt, producentem napoju energetycznego TurboGrosik, którego twarzą jest Kamil Grosicki. Jednym z celów umowy jest utworzenie nowej spółki akcyjnej, która może zawędrować na GPW.

O podpisaniu umowy MBF Group poinformowała w piątek w komunikacie. O tym, że obie firmy są zainteresowane współpracą, było wiadomo już wcześniej, bo w sierpniu podpisały list intencyjny w tej sprawie.

Negocjacje trwały dłużej, niż początkowo zakładały spółki, ale w końcu udało się dogadać. Do podpisania umowy doszło 31 października.

Firmy chcą wspólnie rozkręcić produkcję i sprzedaż TurboGrosika. MBF ma wesprzeć finansowo cały projekt, spółki poszukają też możliwości na złożenie wniosku o wsparcie pieniędzmi z Unii.

Zobacz też: Nino o biznesie - Radosław Majdan: najważniejsza w biznesie jest wiarygodność

Oprócz tego, z komunikatu wynika, że spółki nie wykluczają zaproszenia do współpracy innych znanych twarzy - "osób powszechnie znanych i szanowanych, które będą dołączać do projektu".

Docelowo ma powstać osobna spółka akcyjna, która wejdzie na główny parkiet GPW lub na rynek New Connect. Na tym ostatnim jest już obecny od kilku miesięcy Radosław Majdan ze swoją spółką Vabun, która zajmuje się produkcją perfum i kosmetyków.

Byłemu piłkarzowi w rozkręceniu biznesu również pomaga MBF Group. Jej prezes, Robert Krassowski, jest w spółce Majdana przewodniczącym rady nadzorczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: gpw, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz