Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fuzja Nordea Banku i PKO BP. Co mają zrobić klienci?

0
Podziel się:

Marka z rynku całkowicie zniknie w ciągu następnych dwóch tygodni.

Fuzja Nordea Banku i PKO BP. Co mają zrobić klienci?
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Wczoraj doszło ostatecznie do fuzji prawnej Nordea Bank Polska i PKO BP. Tym samym przez pierwsze dwa dni listopada wszystkie oddziały Nordei będą nieczynne. Nie oznacza to, że klienci nie będą mieli dostępu do pieniędzy. W ograniczonym zakresie będzie funkcjonować bankowość internetowa, natomiast bez żadnych problemów będzie można korzystać z kart płatniczych i bankomatów.

Aktualizacja 15:25

Ostatniego dnia października nastąpiła fuzja o charakterze prawnym. Marka z rynku całkowicie zniknie w ciągu następnych dwóch tygodni. Nordea Bank Polska ma ponad 300 tysięcy klientów, którzy zostaną przeniesieni do PKO Banku Polskiego. Połączenie nie obędzie się jednak bez zakłóceń.

W piątek oddziały Nordei były czynne tylko do godziny 14.30. Ich otwarcie nastąpi dopiero w poniedziałek, z tą różnicą, że będą już funkcjonować pod marką PKO BP. Klienci będą mieć dostęp do pieniędzy poprzez bankowość internetową i call-center, choć z pewnymi wyjątkami. W sobotę do godziny 14.30 będzie w tryb offline.

Przez cały weekend klienci będą mieli dostęp do pieniędzy dzięki kartom płatniczym i bankomatom. W poniedziałek, 3 listopada 2014 wszystkie oddziały Nordea Bank Polska będą pracować w standardowych godzinach już jako oddziały PKO Banku Polskiego. W tym samym dniu rozpocznie się zmiana oznakowania zewnętrznego i wewnętrznego placówek, która potrwa do 13 listopada.

- _ Fuzja prawna to ważny dzień dla obu instytucji. Kończy etap gdy banki funkcjonowały odrębnie _ - mówi Jarosław Orlikowski, lider projektu integracji banków. - _ Bez zmian pozostaną numery rachunków oraz zasady funkcjonowania kart płatniczych i kredytowych _ - dodaje.

Także numery kont rachunków kredytowych oraz oszczędnościowych się nie zmienią. Karty debetowe będą funkcjonowały tak samo, jak dotychczas aż do końca ich okresu ważności. Później klienci otrzymają nowe, opatrzone logiem PKO BP.

Zmian można oczekiwać w przypadku nazw i adresów systemów bankowości elektronicznej. Dotychczasowe oddziały Nordea Bank Polska zmienią wygląd na zgodny ze standardem placówek PKO BP. Mimo że PKO jest teraz właścicielem Nordei, to obsługa dawnych produktów banku będzie realizowana w pozostałych oddziałach PKO BP tylko w ograniczonym zakresie. Wśród spraw jakie będzie można załatwić to złożenie reklamacji, zgłoszenie utraty lub nieuprawnionego użycia karty płatniczej czy zastrzeżenie dokumentu w Systemie Dokumentów Zastrzeżonych.

Bankowość Netbank zmieni nazwę na iPKONET. Sposób logowania i autoryzacji pozostanie bez zmian. Inna będzie również nazwa systemu bankowości elektronicznej dla klientów korporacyjnych na PKO eConnect, a przy zakupach on-line sposób płatności będzie nazwany Płacę z iPKONET.

- _ Dotychczasowe produkty banku zmienią nazwę poprzez wykreślenie nazwy Nordea lub uzupełnieniu jego nazwy o końcówkę Adm _ - informuje PKO BP.

We wrześniu Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na połączenie PKO BP i Nordea Bank Polska poprzez przeniesienie całego majątku Nordea Bank Polska na PKO BP.

We wtorek zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zdecydował o zawieszeniu notowań akcji Nordea Bank Polska do czasu wycofania ich z obrotu.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)