Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Możliwy przełom ws. GetBack. Poszkodowani mają spotkać się z Kancelarią Premiera

18
Podziel się

Rzecznik Finansowy pójdzie na rękę poszkodowanym przez GetBack. Aleksandra Wikotorow zapowiedziała, że zorganizuje spotkanie członków stowarzyszenia z przedstawicielami Kancelarii Premiera. Do rozmów ma dojść w czwartek, 30 sierpnia.

30 sierpnia Kancelaria Premiera ma spotkać się z poszkodowanymi przez GetBack.
30 sierpnia Kancelaria Premiera ma spotkać się z poszkodowanymi przez GetBack. (money.pl)
bDXTPAGJ

Rzecznik Finansowy pójdzie na rękę poszkodowanym przez GetBack. Aleksandra Wiktorow zapowiedziała, że zorganizuje ich spotkanie z przedstawicielami Kancelarii Premiera. Do rozmów ma dojść w czwartek 30 sierpnia.

Propozycja Rzecznika Finansowego jest odpowiedzią na list otwarty, opublikowany przez Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A.

Domagało się ono w nim zwołania spotkania przy okrągłym stole. W rozmowach mieli wziąć udział prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i ministrowie finansów i sprawiedliwości oraz były właściciel GetBack - Leszek Czarnecki.

bDXTPAGL

OGLĄDAJ: UOKiK wziął się za Getback. Nieprawidłowości przy windykacji i sprzedaży obligacji

**

**

bDXTPAGR

"Rzecznik Finansowy jest instytucją, nad którą nadzór sprawuje Prezes Rady Ministrów. W związku z tym, Rzecznik Finansowy nie jest uprawniony do organizacji spotkania jak również do wzywania na spotkanie innych instytucji publicznych" – wyjaśniła Wiktorow.

Jak podaje portal wpolityce.pl, urzędniczka miała jednak zmienić zdanie. Do rozmów z przedstawicielami Kancelarii Premiera ma dojść w czwartek, 30 sierpnia, o godz. 11 w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie. Pół godziny wcześniej stowarzyszenie zrzeszające osoby poszkodowane w aferze GetBack zorganizuje konferencję.

bDXTPAGS

Poszkodowani twierdzą, że administracja państwowa nie pali się do tego, aby im pomóc. Rozczarowani obligatariusze firmy GetBack liczą, że dzięki rozmowom przy okrągłym stole będzie można wypracować odpowiednie rozwiązania i odzyskać pieniądze, które - ich zdaniem - zostały w podstępny i bezprawny sposób pogrążone w obligacjach spółki GetBack S.A.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXTPAHm
KOMENTARZE
(18)
Hulumulu
3 lata temu
Powinni iść na spotkanie z psychiatrą. Ale i to nie pomoże na głupotę i chciwość.
Polak
3 lata temu
Naiwnych nie sieją sami się rodzą więc ich decyzja i strata.
Grzegorz
3 lata temu
Poszkodowani są nie tylko obligatariusze ale i akcjonariusze. Co mają powiedzieć tysiące osób fizycznych, które kupiły akcje spółki bo polegały na rekomendacjach specjalistów i fałszywych danych. Teraz akcje tych osób mają być sprowadzone do 5 groszy.
bDXTPAHn
Arti
3 lata temu
Moim zdaniem, powinno działać prawo rękojmi. Produkt nie spełnił moich oczekiwań więc go wam (bankowi) zwracam, proszę o zwrot pieniędzy jakie wam wpłaciłem na konto o nr ..... Dziwne, że w przypadku butów, zegarka, roweru itd, mogę z tego skorzystać, a w przypadku produktów banków już nie (czy to znaczy, że na butach, zegarkach, rowerach nie muszę się znać bo nie jestem specjalistą lub mogą mieć wady, ale na produktach banku to już muszę się znać i tylko kupujący odpowiada za wady produktów?..., czy to jakieś święte krowy , ich prawo nie dotyczy, czy może mają na łańcuszku naszych polityków? To jest dziwne.......
buaaha
3 lata temu
wtopili i amen nauka kosztuje czasem b dużo