Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Górnicy otrzymali zapewnienia rządu

0
Podziel się:

Górnicy nie chcą ujawniać swoich pomysłów na rozwiązanie trudnej sytuacji w górnictwie. Na razie dostali pakiet obietnic od rządu.

górnicy podczas jendego z protestów przed Sejmem
górnicy podczas jendego z protestów przed Sejmem (PAP/Rafał Guz)
bEKucjOZ

Przyjazd Ewy Kopacz na Śląsk, plan naprawczy dla górnictwa i kontynuacja dialogu społecznego. Takie zapewnienia po dzisiejszym spotkaniu z premier Ewą Kopacz i ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim otrzymali górnicy, którzy przyjechali do Warszawy.

Jarosław Grzesik, przewodniczący górniczej Solidarności liczy, że w kwestii górnictwa będzie nowe otwarcie i nowe propozycje.

Minister Wojciech Kowalczyk, który został pełnomocnikiem ds. naprawy sytuacji w górnictwie zobowiązał się do przygotowania w ciągu najbliższych trzech tygodni nowego programu naprawczego w Kompanii Węglowej. Program ten ma zostać skonsultowany z organizacjami związkowymi górników. Jak mówi Jarosław Grzesik, górnicy otrzymali zapewnienie rządu, że najbliższe wynagrodzenia i świadczenia w Kompanii Węglowej zostaną wypłacone. To gwarancja ze strony właściciela - podkreśla przewodniczący.

bEKucjPb

Górnicy nie chcą ujawniać swoich pomysłów na rozwiązanie trudnej sytuacji w górnictwie. Ich propozycje zostaną przedstawione w trakcie prac zespołu powołanego do wypracowania nowych rozwiązań. Jednak jak twierdzi Jarosław Grzesik, problemem jest to, że rząd odrzuca wszystkie dotychczasowe pomysły wypracowane przez górników.

Jarosław Grzesik spodziewa się wizyty premier Kopacz na Śląsku w czasie 2-3 tygodni. Teraz górnicy jadą na Śląsk do Kompanii Węglowej. Tam razem z kolegami jeszcze dzisiaj podejmą decyzję dotyczącą dalszych losów protestu. Górnicy od minionego czwartku okupują siedzibę Kompanii Węglowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą zabrać górnikom część przywilejów Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej zwrócił się do związków zawodowych o opinie w sprawie zawieszenia na 3 lata części świadczeń. Tłumaczy to oszczędnościami.
Górnicy zatrzymali pociągi z węglem. 200 osób na torach _ - Możemy blokować przejście nawet do końca tygodnia - _ ostrzega wiceprzewodniczący sekcji krajowej węgla kamiennego Solidarności Stanisław Kłys.
bEKucjPC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)