Notowania

reklama
21-09-2018 (21:39)

Grzywny za zakrycie logo Nord Stream 2. Orlen i PGE zapłacą za polskie kluby

Na Orlen Wisła Płock i PGE VIVE Kielce zostały nałożone kary finansowe za zakrycie logotypu Nord Stream 2, sponsora Ligi Mistrzów. Główni sponsorzy obu klubów piłki ręcznej, państwowe spółki Orlen i PGE zapowiedziały, że koszty wezmą na siebie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)
Marko Tarabochia z Orlenu Wisły Płock z zaklejonym logo Nord Stream 2 na ramieniu.

Na Orlen Wisłę Płock i PGE VIVE Kielce zostały nałożone kary finansowe za zakrycie logotypu Nord Stream 2, sponsora Ligi Mistrzów. Główni sponsorzy obu klubów piłki ręcznej, państwowe spółki Orlen i PGE zapowiedziały, że koszty wezmą na siebie.

O decyzji Orlenu i PGE poinformował dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, który dowiedział się też, że kary wyniosły po 12,5 tys. euro. Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF), która grzywny nałożyła, nie podała do publicznej wiadomości ich wysokości.

Do naruszenia regulaminu EHF doszło podczas inauguracyjnych meczów Ligi Mistrzów, które rozegrały oba polskie kluby. Sponsorem rozgrywek jest spółka Nord Stream 2 i zgodnie z umową z EHF jej logo powinno znaleźć się na koszulkach zawodników.

Wideo: postępowanie w sprawie Nord Stream 2 jest precedensowe

To jednak kłóciło się z zapisami kontraktów pomiędzy klubami a ich sponsorami. Obie kontrolowane przez rząd spółki zastrzegły w umowach, że na koszulkach zawodników nie mogą jednocześnie pojawić się reklamy firm, które są dla nich bezpośrednią konkurencją.

Pomimo kary nałożonej przez EHF oba kluby nie wycofują się z bojkotu Nord Stream 2. Mimo to kolejnych kar nie będzie. Federacja zgodziła się, by w miejsce wzbudzającego kontrowersje logotypu pojawiła się reklama jednej z organizacji charytatywnych.

Na ustępstwa poszły też Orlen i PGE, które usuną swoje logotypy z koszulek zawodników. W ich miejsce pojawią się nazwy ich usług lub produktów. W przypadku PGE chodzi o Lumi, a w przypadku Orlenu - Verva.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: reklama, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-09-2018

YYNależy dbać o interes Polski! Nord Stream 2 to porażka całej Europy.

21-09-2018

AsaCo za cynizm! Bardzo dobrze zrobiły kluby kryjąc logo przedsięwzięcia kraju, który wywołuje wojny i morduje ludzi.

21-09-2018

RoziuNie płacić! Rosja ma sankcje, nie może NS2 nie może być sponsorem.

Rozwiń komentarze (17)