Notowania

Ministerstwo finansów ułatwia nielegalny hazard. W sieci bukmacherzy rządzą

Bukmacherzy zgodnie wskazują, że to sam resort finansów ułatwia nielegalny hazard zbyt rzadko uaktualniając rejestr zakazanych domen, a co uniemożliwia ich blokadę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EAST NEWS)
Resort finansów twierdzi, że na bieżąco monitoruje sytuację.

Resort finansów ułatwia nielegalny hazard zbyt rzadko uaktualniając rejestr zakazanych domen, a co uniemożliwia ich blokadę. Zbyt wysokie podatki z kolei powodują, że bukmacherzy nie występują o licencję w Polsce i rejestrują się zagranicą.

Nowelizacja ustawy hazardowej z 1 kwietnia 2017 miała być kolejnym gwoździem do trumny nielegalnego hazardu w Polsce.To wówczas powstał rejestr domen bukmacherów, którzy działają w kraju bez zezwolenia Ministerstwa Finansów - o czym pisaliśmy w money.pl.

Blokady stron internetowych i oraz wstrzymanie wpłat od takich operatorów przez banki miał spowodować zmniejszenie szarej strefy z 90 – 60 proc. – pisze "Rzeczpospolita". Podatek wypracowany przez 7 działających legalnie firm wypracowały niemal 400 mln zł na koniec ubiegłego roku.

Z internetu zniknie prawie 500 stron internetowych

Jak wskazuje Stowarzyszenie Graj Legalnie, ci którzy wycofali się z polskiego rynku, korzystając z archiwalnych baz danych swoich klientów powraca na rynek, a nawet instruuje, jak ominąć przepisy – czytamy w ”Rz”. Potwierdza to na łamach dziennika również Adam Lemantowicz , prezes Totolotka.

Bukmacherzy zgodnie wskazują, że to sam resort finansów ułatwia nielegalny hazard zbyt rzadko uaktualniając rejestr zakazanych domen, a co uniemożliwia ich blokadę. Na dodatek zbyt wysokie podatki powodują, że bukmacherzy nie występują o licencję w Polsce i rejestrują się zagranicą.

Ministerstwo zapewnia, że monitoruje sytuację – podaje "Rz", ale bukmacherzy mają własny pogląd na tę sprawę. Uważają, że rozwiązaniem będzie częstsza aktualizacja rejestru i obniżenie podatku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: hazard, bukmacherzy, wiadomości, gospodarka, podatki, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-07-2018

Raz dwa trzyDobre sobie za PO-złodziei w ogóle nikt nic nie blokował wszyscy kradli i było OK? Tak wygląda artykuł sponsorowany.......

20-07-2018

sprednormalka,złodziej wspiera złodzieja,tak wyglądają rządy totalitarne,wszyscy umocowani kradną,pozostali /gorszy sort/ placą.

20-07-2018

kasaPIS rządzi. Trzeba z czegoś żyć.

Rozwiń komentarze (8)