Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ministerstwo finansów ułatwia nielegalny hazard. W sieci bukmacherzy rządzą

Ministerstwo finansów ułatwia nielegalny hazard. W sieci bukmacherzy rządzą

Resort finansów twierdzi, że na bieżąco monitoruje sytuację. Fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EAST NEWS
Resort finansów twierdzi, że na bieżąco monitoruje sytuację.
Resort finansów ułatwia nielegalny hazard zbyt rzadko uaktualniając rejestr zakazanych domen, a co uniemożliwia ich blokadę. Zbyt wysokie podatki z kolei powodują, że bukmacherzy nie występują o licencję w Polsce i rejestrują się zagranicą.

Nowelizacja ustawy hazardowej z 1 kwietnia 2017 miała być kolejnym gwoździem do trumny nielegalnego hazardu w Polsce. To wówczas powstał rejestr domen bukmacherów, którzy działają w kraju bez zezwolenia Ministerstwa Finansów - o czym pisaliśmy w money.pl.

Blokady stron internetowych i oraz wstrzymanie wpłat od takich operatorów przez banki miał spowodować zmniejszenie szarej strefy z 90 – 60 proc. – pisze "Rzeczpospolita". Podatek wypracowany przez 7 działających legalnie firm wypracowały niemal 400 mln zł na koniec ubiegłego roku.

Z internetu zniknie prawie 500 stron internetowych

Jak wskazuje Stowarzyszenie Graj Legalnie, ci którzy wycofali się z polskiego rynku, korzystając z archiwalnych baz danych swoich klientów powraca na rynek, a nawet instruuje, jak ominąć przepisy – czytamy w ”Rz”. Potwierdza to na łamach dziennika również Adam Lemantowicz , prezes Totolotka.

Bukmacherzy zgodnie wskazują, że to sam resort finansów ułatwia nielegalny hazard zbyt rzadko uaktualniając rejestr zakazanych domen, a co uniemożliwia ich blokadę. Na dodatek zbyt wysokie podatki powodują, że bukmacherzy nie występują o licencję w Polsce i rejestrują się zagranicą.

Czytaj również: Państwowe salony gier na automatach otwarte. Totalizator Sportowy po cichu uruchamia pierwszych jednorękich

Ministerstwo zapewnia, że monitoruje sytuację – podaje "Rz", ale bukmacherzy mają własny pogląd na tę sprawę. Uważają, że rozwiązaniem będzie częstsza aktualizacja rejestru i obniżenie podatku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

internet, hazard w internecie, bukmacherzy
Czytaj także
Polecane galerie
Zdzichu
2018-07-20 20:14
Tego nie da się czytać!
Jozio
2018-07-20 15:35
Za granicą, baranie.
Raz dwa trzy
2018-07-20 10:11
Dobre sobie za PO-złodziei w ogóle nikt nic nie blokował wszyscy kradli i było OK?
Tak wygląda artykuł sponsorowany.......
Pokaż wszystkie komentarze (8)