Trwa ładowanie...
bDSaexph

Notowania

Bukmacherzy – Wszystkie wiadomości

1
31.03.2021 18:13

POLSKA-ANGLIA
 / 
Mecz Anglia - Polska. Oni już wiedzą, kto wygra

Jeśli przyjrzeć się zasadom, na jakich bukmacherzy przyjmują zakłady, to wnioski nie są dla polskiej drużyny i kibiców optymistyczne. Za złotówkę postawioną na Anglików można wygrać 1,35 zł, na Polaków - nawet 10 zł.

156
13.03.2021 8:44

GOSPODARKA
 / 
"Szara strefa mocno w dół". Resort się chwali, a branża bukmacherska to wyśmiewa

Z ponad 64 do zaledwie 9 proc. zmniejszyła się w ciągu ostatnich 5 lat szara strefa na rynku bukmacherskim online - twierdzi resort finansów. Branża ma jednak zupełnie inne zdanie. "To śmieszna liczba" - mówią jej przedstawiciele.

5
10.03.2021 22:55

HAZARD
 / 
Hazardowa dziura załatana? Dane Ministerstwa Finansów nie mówią wszystkiego

Zdaniem Ministerstwa Finansów szara strefa w polskiej branży hazardowej niemal zniknęła jak za dotknięciem magicznej różdżki. Eksperci mówią jednak wprost: ktoś to źle policzył. Łukasz Łazarewicz z BetFan stwierdza w rozmowie z money.pl, że idea publikacji raportów jest słuszna, ale wykonanie znacznie gorsze.

1
03.02.2021 19:23

ZAKŁADY BUKMACHERSKIE
 / 
Branża bukmacherska ma za sobą trudny rok. Na rynku nie ma już miejsca dla wszystkich

Pandemia spowodowała, że rok 2020 okazał się trudny również dla branży bukmacherskiej. Nie każdy sobie poradził. Zmieniły się też zachowania klientów.

84
29.01.2021 11:09

USTAWA HAZARDOWA
 / 
Nowy bukmacher w Polsce. Ministerstwo daje zezwolenie, choć kontrowersji nie brakuje

Na polskim rynku pojawia się nowy bukmacher - Fuksiarz. Stoją za nim ludzie, którzy wcześniej działali już w branży. Tylko, że... nielegalnie, bez zezwolenia Ministerstwa Finansów. Resort jednak problemu nie widzi.

bDSaexpj
33
16.09.2020 12:47

BUKMACHERZY
 / 
Luki w polskim prawie, pieniądze wyciekają. "Uszczelnianie cały czas musi postępować"

- Jako branża wielokrotnie zgłaszaliśmy Ministerstwu Finansów, że rejestr domen zakazanych i tych firm bukmacherskich, które nie mogą w Polsce działać, jest trochę ułomny i dość łatwo go obejść - mówił w programie "Money. To się liczy" prezes STS Mateusz Juroszek. Jak tłumaczył, wystarczy na przykład zmienić adres domeny. - Tak naprawdę ściganie tych firm jest dość trudne. Prawo jest lepsze, niż było, ale nie jest idealne. Tu są pieniądze, które łatwo podnieść. Dużo się mówi, że będziemy mieli deficyt, że trzeba szukać pieniędzy. Te pieniądze są w szarej strefie i bardzo łatwo je zabrać. Wystarczy zablokować w Polsce płatności do nielegalnych firm bukmacherskich czy nielegalnych kasyn - dodał.

2
16.09.2020 11:53

BUKMACHERZY
 / 
Lech Poznań - Hammarby. Sponsor tłumaczy zmianę logo na koszulkach

W środę Lech Poznań zagra mecz z Hammarby Sztokholm w ramach Ligi Europy. Piłkarze polskiego klubu nie będą jednak mieli na koszulkach logo swojego sponsora - bukmachera STS. Zabraniają tego bowiem szwedzkie przepisy. - Wspólnie z Lechem stwierdziliśmy, że lepiej będzie udostępnić to miejsce naszej fundacji Sport twoją szansą. Bo wtedy wszyscy na tym zyskujemy i możemy pokazać, że respektowanie prawa w Polsce jest bardzo ważne - tłumaczył w programie "Money. To się liczy" Mateusz Juroszek, prezes STS. W Polsce działa to podobnie - część sponsorów zagranicznych drużyn, które przyjeżdżają na mecze nad Wisłę, nie jest legalnie zarejestrowanymi u nas bukmacherami. - Jeżeli drużyna przyjeżdża i po stadionie Legii Warszawa chodzą zawodnicy z nielegalną reklamą, to jest łamanie prawa - komentował sytuację, w której zespół Omonii Nikozja miała na koszulkach logo rosyjskiego bukmachera, który w Polsce jest wpisany na listę zakazanych przez ministerstwo finansów firm.

43
08.07.2020 15:04

BUKMACHERZY
 / 
Wybory prezydenckie 2020. Kolejny bukmacher przewiduje zwycięstwo Andrzeja Dudy

Choć w sondażach przed niedzielną II turą wyborów prezydenckich 2020 trwa zażarta walka, to jednak bukmacherzy przewidują, że na kolejne 5 lat głową państwa zostanie Andrzej Duda. Choć i oni przewidują, że zwycięstwo urzędującego prezydenta będzie minimalne.

3
30.04.2020 11:16

HAZARD
 / 
Zakłady bukmacherskie w epidemii. Nikaragua, Tadżykistan, Białoruś

- Sytuacja jest bezprecedensowa. Nie spodziewaliśmy się, że cały świat nagle się zamknie - mówi w programie "Money. To Się Liczy" Mateusz Juroszek, prezes zakładów bukmacherskich STS. Od poniedziałku 4 maja sieć zamierza otworzyć swoje stacjonarne punkty. Do tej pory przez prawie 2 miesiące działały tylko zakłady online. Co dziś obstawiają gracze? - Turnieje pingpongowe w Rosji i na Białorusi, liga Nikaragui, Tadżykistanu czy Tajwanu - wylicza Juroszek. Do tego piłkarska liga białoruska, która nie wstrzymała gry mimo epidemii. Szef zakładów bukmacherskich STS podkreśla również, że w obecnych czasach znacznie rośnie zainteresowanie obstawianiem wydarzeń e-sportowych. - To obecnie kilkadziesiąt procent wszystkich naszych zakładów - szacuje Mateusz Juroszek.

bDSaexpp
176
30.04.2020 10:30

HAZARD
 / 
Wybory prezydenckie 2020. Na Wyspach stawiają na wygraną... Hołowni

- Wybory prezydenckie zazwyczaj dla bukmacherów były bardzo ciekawym wydarzeniem. W tym roku przyćmiła je jednak pandemia - mówi w programie "Money. To Się Liczy" prezes zakładów bukmacherskich STS Mateusz Juroszek. Jak dodawał, gracze znacznie chętniej obstawiali wyniki wyborów prezydenckich niż chociażby parlamentarnych. Co ciekawe, w tegorocznych wyborach pojawił się niespodziewany kandydat. Przynajmniej wśród graczy w Wielkiej Brytanii. - Mogę zdradzić, że nasz brytyjski biznes przyjął sporo zakładów na wysokie kwoty, że wybory wygra Szymon Hołownia - mówi Mateusz Juroszek. Później zdradził, że kwoty zakładów wahały się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. A w polskich sondażach Hołownia zazwyczaj zajmuje 3. lub 4. miejsce z jednocyfrowym poparciem.

20
26.03.2020 16:03

BUKMACHERZY
 / 
Koronawirus w Polsce paraliżuje bukmacherów. Branża apeluje o pomoc do rządu

Zawieszane i odwoływane sportowe wydarzenia, czy zamykane siedziby - to problemy, z którymi musi mierzyć się branża bukmacherska. Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich wskazuje, że liczba zakładów zmniejszyła się o 60 proc. i apeluje do rządu o pomoc w przetrwaniu pandemii.

1
11.10.2019 14:47

WYBORY 2019
 / 
Wybory parlamentarne 2019. Bukmacherzy już wiedzą. Zwycięzca jest jeden

Wybory parlamentarne już 13 października. Na godziny przed ciszą wyborczą sondaże wskazują na Prawo i Sprawiedliwość. A jak typują gracze u bukmacherów? Ponad 92 proc. na jedną partię.

2
22.09.2019 11:46

ZAKŁADY
 / 
Bukmacherzy rosną jak na drożdżach. Zapowiadają się rekordowe wpływy z podatków

W 2018 roku szacowana wartość całego polskiego rynku bukmacherskiego wyniosła ok. 9 miliardów złotych. Firmy z zezwoleniami Ministerstwa Finansów walczą o klienta z operatorami offshore, a obciążenia fiskalne im tego nie ułatwiają.

bDSaexpq
04.01.2019 15:15

HAZARD
 / 
Betclic wraca do Polski. Choć w rzeczywistości nigdy z niej nie wyszedł

Od jakiegoś czasu popularny bukmacher internetowy Betclic zapowiada, że znowu będzie można korzystać z jego usług nad Wisłą. Ma już zezwolenie od ministra finansów i na polski rynek ma wrócić "już niedługo". Dotychczas też u nas działał, ale musiał się kamuflować.

1
21.12.2018 11:49

HAZARD
 / 
Bukmacherka pędzi dzięki nowemu prawu. W 2019 obroty zbliżą się do 6 mld zł

Obroty legalnej branży bukmacherskiej mogą sięgnąć 5,86 mld zł w 2019 r., co oznacza wzrost o 15% wobec 5,1 mld zł wartości rynku szacowanej w tym roku, zakłada Stowarzyszenie na Rzecz Likwidacji Szarej Strefy Zakładów Wzajemnych w Polsce ,,Graj Legalnie".

32
19.12.2018 10:22

TOTOLOTEK
 / 
Totolotek na sprzedaż. Niemcy już się szykują

Niemcy chcą odkupić od Greków Totolotka. Mogłoby to zmienić obraz polskiej bukmacherki.

7
30.07.2018 16:01

BUKMACHERZY
 / 
Bukmacherzy tracą przez Polskę

Mimo mistrzostw w świata w Rosji, zarejestrowany we Frankfurcie operator bukmacherski bet-at-home.com zanotował niemal o 15 proc. mniejszy dochód w pierwszym półroczu 2018 r. Eksperci za taki stan rzeczy winią polskie prawo.

24.07.2018 14:11

BUKMACHERZY
 / 
Warunki, jakie muszą spełnić bukmacherzy, którzy chcą prowadzić działalność w Polsce

Na terytorium Polski przyjmować zakłady bukmacherskie mogą wyłącznie bukmacherzy, którzy otrzymali zezwolenie wydawane przez Ministerstwo Finansów, a więc dostosowali się do obowiązujących w Polsce przepisów prawa.