Notowania

Hipermarkety tracą rynek. Sprzedają coraz mniej

Nowe otwierane są sporadycznie, a sprzedaż w obecnych systematycznie spada.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Igor Bukhlin)
Wartość obrotów hipermarketów stopniała poniżej 30 mld zł.

Pozycja wielkoformatowych sklepów na polskim rynku słabnie. Nowe otwierane są sporadycznie, a sprzedaż w obecnych systematycznie spada.

Wartość obrotów hipermarketów stopniała poniżej 30 mld zł, a według danych Euromonitora International w kolejnym roku zmniejszy się o kolejne 2,5 proc. – pisze "Rzeczpospolita".

Dla porównania obrót tylko jednej, popularnej w Polsce, sieci dyskontów to 48 mld zł – wskazuje dziennik. Klienci wolą mniejsze i bliżej położone sklepy. Stawiają również na wygodę i szybkość zakupów on-line.

Euromonitor International wskazuje, że to efekt szybkiego trybu życia, wzrostu liczby małych gospodarstw domowych i zmian preferencji klientów powoduje kłopoty sklepów wielkoformatowych.

Zobacz też: "Money. To się liczy". Czym tak naprawdę różni się lokata od konta oszczędnościowego?

Nie oznacza to jednak, że ich formuła się wyczerpała i nie ma dla nich miejsca na polskim rynku – zaznacza na łamach dziennika Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Ich kapitałem wciąż są duże parkingi, z których korzystają inni klienci i powierzchnia, którą mogą podnająć np. firmom usługowym czy gastronomii.

Jedno jest pewne: tradycyjne hipermarkety muszą się zmienić, aby zawalczyć o klienta. Szansą jest multikanałowy model sprzedaży i nowe technologie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, hipermarkety, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-07-2018

Szanuj j.polski wszak ojczystySzanowny Pan redaktor -proszę pisać w języku polskim !!! po polsku nie ma marketów są sklepy !!!

11-07-2018

ogipis kazał nasmarować te bzdury?

11-07-2018

PaliakPrzykre, bo Polacy będą już skazani na pięć artykułów na krzyż. Asortyment w dyskontach jest bardzo ograniczony. Nie ma tam wielu znanych marek. Widać … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)