Notowania

mercedes
10.03.2016 11:54

Jawor na Dolnym Śląsku walczy o fabrykę Mercedesa

Jawor na Dolnym Śląsku walczy o fabrykę Mercedesa. Jak dowiedziało się Radio Wrocław, lokalizacja jest rozpatrywana już tylko na Węgrzech i w Polsce, właśnie na Dolnym Śląsku. Inwestycja ma być na wielką skalę. Dyrektor produkcji w Mercedesie Markus Schäfer zapowiedział na trwających targach w Genewie, że decyzja ma zapaść do końca roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Supermac1961/flickr (CC BY 2.0))

Jawor na Dolnym Śląsku walczy o fabrykę Mercedesa. Jak dowiedziało się Radio Wrocław, lokalizacja jest rozpatrywana już tylko na Węgrzech i w Polsce, właśnie na Dolnym Śląsku. Inwestycja ma być na wielką skalę.

Dyrektor produkcji w Mercedesie Markus Schäfer zapowiedział na trwających targach w Genewie, że decyzja ma zapaść do końca roku.

Działka na terenie Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej w Jaworze ma blisko 460 hektarów i jest gotowa do inwestycji. Teren został przygotowany dla innego motoryzacyjnego giganta - producenta Land Rovera i Jaguara. Ostatecznie jednak koncern wybrał Słowację, gdzie ma zainwestować miliard funtów.

Według informacji Radia Wrocław, Mercedes chciałby w Jaworze zbudować olbrzymią montownię, która da możliwość produkcji różnych modeli. Teren jest połączony z innymi regionami Polski autostradą A4, drogą S3 oraz koleją.

Tagi: mercedes, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz