Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kanadyjskie lotnictwo dokonało ataków na cele Państwo Islamskie

0
Podziel się:

Kanadyjskie samoloty działają w ramach międzynarodowej
koalicji pod wodzą USA - poinformował minister obrony Kanady Robert Nicholson.

Kanadyjskie lotnictwo dokonało ataków na cele Państwo Islamskie
(US Air Force / Flickr (CC BY-NC 2.0))

Kanadyjskie samoloty wojskowe po raz pierwszy dokonały ataków bojowych na cele Państwa Islamskiego (IS) w Iraku w ramach międzynarodowej koalicji pod wodzą USA - poinformował minister obrony Kanady Robert Nicholson.

_ - Myśliwce F-18 przeprowadziły pierwsze ataki w niedzielę w rejonie Faludży w środkowym Iraku. Wykorzystano do tego 250-kg pociski manewrujące _ - poinformował minister w komunikacie, nie określając skali ewentualnych zniszczeń.

Agencja AFP zwraca uwagę, że po ćwiczeniach rozpoznawczych w ciągu ostatnich dwóch dni siły kanadyjskie przeprowadziły swe pierwsze ataki od przyłączenia się 30 października do sił koalicji.

Misja trwała około czterech godzin. Wszystkie samoloty powróciły do bazy w Kuwejcie bez żadnego incydentu - podał resort w komunikacie.

Poza zbombardowaniem rejonów Faludży samoloty sił koalicji pięć razy w ciągu 48 godzin zaatakowały pozycje dżihadystów z IS w okolicy kurdyjskiego miasta Kobane w Syrii.

Kanadyjskie lotnictwo ma uczestniczyć w bombardowaniach dżihadystów przez sześć miesięcy. W operacji ma wziąć udział do sześciu wielozadaniowych myśliwców CF-18 Hornet, samolot tankowiec i dwie maszyny zwiadowcze. Kontyngent ma się składać z około 600 osób.

Stany Zjednoczone, które przewodzą koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu, rozpoczęły 8 sierpnia bombardowania lotnicze pozycji dżihadystów w północnym Iraku, gdzie islamscy ekstremiści kontrolują znaczną część terytorium pięciu prowincji. IS opanowało też znaczne obszary w sąsiedniej Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny kraj zapowiedział ataki na islamistów Kanadyjskie lotnictwo będzie uczestniczyć w bombardowaniach dżihadystów przez sześć miesięcy.
Walka z Państwem Islamskim źle prowadzona? - _ W Kobane pozostało zaledwie 2000 bojowników. Dlaczego koalicja nie działa w innych rejonach? _ - pyta prezydent Turcji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)