Notowania

karkosik
03-01-2018 (14:49)

Roman Karkosik wycofa część swoich spółek z giełdy. To koniec pewnej epoki

Roman Karkosik zamierza zrealizować swoje zapowiedzi sprzed kilku miesięcy i całkowicie ograniczy działalność inwestycyjną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wycofa też część kontrolowanych przez siebie spółek z obrotu. To efekt skierowania do sądu kolejnego aktu oskarżenia przeciw niemu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
Roman Karkosik z listopadzie 2017 r. Wtedy sąd uznał, że doszło do manipulacji akcjami Boryszewa, ale warunkowo umorzy postępowanie.

- Pragnę zauważyć, że trwa exodus spółek z warszawskiej giełdy. (...) W porównaniu z rynkami zagranicznymi niskie są też obroty. Inwestorzy boją się bowiem zawierać transakcje w obawie o ewentualne oskarżenia o manipulację czy inne wykroczenie. Poprzez represyjne działania rośnie ryzyko inwestycyjne. Dlatego też, jako jeden z pierwszych dużych prywatnych inwestorów na warszawskiej giełdzie i orędowników rozwoju polskiego rynku kapitałowego, całkowicie ograniczę swoją działalność inwestycyjną na GPW w 2018 r. i wycofam część spółek, które kontroluję z obrotu - napisał Karkosik w przesłanym mediom oświadczeniu.

Inwestor odniósł się także do postawionego mu zarzutu manipulacji akcjami Krezusa w 2012 r. Twierdzi, że nie dokonywał transakcji, które mogłyby mieć manipulacyjny charakter. - Ponadto, co potwierdza w opinii biegły sądowy powołany przez prokuraturę, pozostali inwestorzy kupujący wówczas akcje tej spółki nie ponieśli strat finansowych i mogli papiery sprzedać z zyskiem jeszcze klika miesięcy po przeprowadzonych przeze mnie transakcjach - czytamy w oświadczeniu.

Razem z inwestorem, na ławie oskarżonych zasiądzie także jego żona Grażyna oraz Jakub N. Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała już do sądu aktu oskarżenia Zarzuty dotyczą okresu od 12 lipca 2012 r. do 14 listopada 2012 r. Według prokuratury, podejrzani składali zlecenia i zawierali transakcje, wprowadzając w błąd innych uczestników obrotu co do rzeczywistego popytu, podaży oraz ceny akcji, powodując nienaturalne ustalenie się ceny akcji.

Roman Karkosik jest jednym z najbogatszych Polaków i największych inwestorów na warszawskim parkiecie. Jest większościowym akcjonariuszem Alchemii, Boryszewa i Impexmetalu.

Tagi: karkosik, roman karkosik, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-01-2018

maruda1950To nie inwestorzy a spekulanci żerują na naiwnych którzy chcą zarobić a wiadomo że jak nie masz "pleców" to można zarobić ale w co innego.

03-01-2018

wiejaWidzę całą masę specjalistów finansowych. W każdym kraju (normalnym ) dopóki sąd nie skaże najgorszego choćby złodzieja obowiązuje zasada niewinności. … Czytaj całość

03-01-2018

bobo23te pisowskie chamy nikomy nie odpuszczą------ do czasu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! czas uciekać z tego chorego kraju

Rozwiń komentarze (52)

Wybrane dla Ciebie