Notowania

kas
26.10.2018 13:26

KAS przechwyciła blisko 2 tony nielegalnego tytoniu. Wspólna akcja inspektorów z Łodzi i Podlasia

Transport blisko 1,8 tony tytoniu niewiadomego pochodzenia zatrzymali w Łodzi funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Gdyby trafił on do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby na podatkach prawie 900 tys. zł - poinformowała w piątek KAS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KAS)

W akcji, w centrum Łodzi uczestniczyli funkcjonariusze celno-skarbowi z województw podlaskiego i łódzkiego. Przechwycili transport dziewięciu pudeł suszu tytoniowego bez znaków akcyzy.

- Na prywatnym parkingu, na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy przeładowywali susz pomiędzy samochodami. Podczas zatrzymania jeden z mężczyzn próbował zbiec, ale po krótkim pościgu został ujęty - poinformował w piątek Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

W ujawnionych pudłach, w których przewożony był susz, mundurowi znaleźli 1757 kg tytoniu. Gdyby został nielegalnie wprowadzony na rynek, Skarb Państwa straciłby blisko 900 tys. zł z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT.

*Każdy będzie mógł się zgłosić do Rzecznika Praw Podatnika. Bedzie mediował, doradzał, reprezentował *

Nielegalny tytoń wraz z samochodami został zabezpieczony, natomiast mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego przeciwko obowiązkom podatkowym. Grozi im wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: kas, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-10-2018

hehTo teraz fajki będzie można kupić w skarbowym pod stołem?

26-10-2018

GgyA na skupie kg tytoniu około 10 zł. Zlodzieje

26-10-2018

bikiiiTo kilogram tytoniu kosztuje 500 zł ?!!!????, chyba tego co popalał Kapica

Rozwiń komentarze (3)