Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GPW zawiesza obrót akcjami Krezusa

Zarząd Giełdy postanowił zawiesić obrót akcjami spółki Krezus S.A. - czytamy w komunikacie GPW. W poniedziałek zawnioskowała o to Komisja Nadzoru Finansowego po tym, jak okazało się, że spółka z gigantycznym opóźnieniem poinformowała o zmianach w akcjonariacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER)
GPW zawiesza obrót akcjami Krezusa

Jak pisaliśmy w poniedziałek, kontrolowana przez rajdowca Jacka Ptaszka spółka Taleja od kwietnia pozbyła się ponad 20 proc. akcji Krezusa - zeszła tym samym z 51 do 31 proc. Poinformowała jednak o tym dopiero 4 sierpnia.

Tymczasem Krezus, jak każda spółka publiczna, ma obowiązek informowania na bieżąco o zejściu poniżej progu 50 proc., a także o każdej zmianie o ponad 1 proc. akcji przez akcjonariusza, który ma ponad jedną trzecią akcji. Akcje zmieniały właściciela w dużych pakietach, a tu cisza.

Zobacz też: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

Spółka tłumaczy się kuriozalnie, bo nieznajomością przepisów. - Powyższa informacja przekazywana jest z opóźnieniem z powodu błędnej interpretacji przepisów prawa przez zarząd spółki Taleja Sp. z o.o. Informacja powyższa została przekazana niezwłocznie po dostrzeżeniu błędu i uzyskaniu niezbędnych danych - podała w sobotę Natalia Nasiłowska, prezes Taleja.

Taleja pierwszy wielki pakiet zbyła za 7 mln zł w transakcji pakietowej już 24 kwietnia. W tym momencie zmniejszyła swój udział poniżej 50 proc.

Rynek nie wiedział, że główny udziałowiec sprzedaje akcje. Gdyby taka informacja doszła do powszechnej wiadomości, to w późniejszych transakcjach prawdopodobnie nie udałoby się mu uzyskać wysokich cen. A Tuleja zrzuciła od 30 maja w ciągu dziesięciu kolejnych sesji jeszcze ponad 15 proc. za około 14 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: knf, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-08-2018

Przemekdowalic kare zeby zapamietali na cale zycie, jak Polska ma sie rozwijac, kiedy czlowiek sie boi, czy tym razem ktos ich nie orznie. Co kilka miesiecy … Czytaj całość

07-08-2018

QqUkarać obecnych akcjonariuszy, zamiast tego co ich oszukał - genialne posunięcie GPW

06-08-2018

JarosławTo się nazywa "Geszeft".

Rozwiń komentarze (5)