Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
31.12.2014 11:26

Konflikt na Wschodzie. Ukraina wyda więcej na zbrojenia

W przyjętym przez parlament ukraiński budżecie przewidziany jest wzrost wydatków na utrzymanie, rozwój i modernizację wojska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ВО Свобода / Wikipedia (CC BY 3.0))

Mówił o tym na briefingu w Kijowie pułkownik Władysław Sielezniow, rzecznik resortu obrony Ukrainy.

Dane przedstawione przez Sielezniowa wskazują, że rząd Arsenija Jaceniuka zamierza doprowadzic do wzmocnienia i zmodernizowania ukraińskiej armii. Informując o skali przewidzianach w budżecie nakładów na siły zbrojne Sielezniow wyjaśniał: _ Ministerstwo Obrony Ukrainy otrzyma 40,2 miliarda hrywien. Jest to o 13 milardów hrywien więcej niż w roku 2014 _.

Informując o podziale budżetu wojskowego Sielezniow podkreślał, iż znaczna jego część zostanie wykorzystana na modernizację uzbrojenia: _ 14 miliardów hrywien, czyli 31,6% całego budżetu wojskowego, zostanie wykorzystanych na wzmocnienie uzbrojenia _.

W roku 2014 na zakupy uzbrojenia przeznaczono niecałe 4 miliardy hrywien. Wzmocnienie sił zbrojnych Ukrainy stało się koniecznością w obliczu trwającej w roku 2014 wojny na wschodzie ktraju.

Eksperci podkreślają jednak, że oprócz zwiększenia nakładów na potrzeby armii potrzebne są jej zasadnicze reformy wewnętrzne, a także wymiana kadr.

Czytaj więcej w Money.pl
Separatyści jedenaście razy ostrzelali Ukraińców Używali broni strzeleckiej oraz moździerzy. Poinformował o tym na briefingu w Kijowie kapitan Leonid Matjuchin ze sztabu operacji antyterrorystycznej.
Poroszenko spotka się z Putinem. Kiedy? Czwórka polityków, jak pisze AFP, regularnie kontaktuje się telefonicznie i próbuje znaleźć rozwiązanie konfliktu na prorosyjskim wschodzie Ukrainy.
To prawdziwa twarz Rosji i intencje Putina Zachód utracił nadzieje na konstruktywną współpracę z Rosją.
Tagi: wojna na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz