Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Napad stulecia w Paragwaju. 50 złodziei ukradli 40 mln dolarów

Napad stulecia w Paragwaju. 50 złodziei ukradli 40 mln dolarów

Fot. mmarchin/Flickr (CC BY-SA 2.0)

Kradzież stulecia w Paragwaju. 50 uzbrojonych mężczyzn zaatakowało siedzibę firmy zajmującej się transportem pieniędzy. Ukradli co najmniej 40 milionów dolarów.

Do akcji włączyła się brazylijska policja. Zatrzymała 14 złodziei i odzyskała część łupu.Podczas pościgu zginął policjant i trzej sprawcy.

Policja podejrzewa, że złodzieje należą do niebezpiecznej bandy z Brazylii. Kradzieży dokonano w Ciudad de Este - handlowym mieście leżącym w pobliżu granic z Brazylią i Argentyną.

Aby wedrzeć się do środka budynku złodzieje wysadzili w powietrze jedną ze ścian. Byli uzbrojeni w karabiny i wyposażeni w kamizelki kuloodporne. Mieszkający w pobliżu Ivan Lopez skarży się, że ucierpiał jego dom.- Mamy potłuczone okna i drzwi. Obok, dom mojego brata został wręcz podziurawiony przez kule. Strzelano bez przerwy. Ostrzał trwał około godziny i czterdziestu minut - mówi jeden z nich.

Bandyci uciekli pięcioma samochodami. By utrudnić pościg, wysadzili w powietrze 20 samochodów. Trwa poszukiwanie reszty sprawców i ukradzionych przez nich pieniędzy.


napad, kradzież, paragwaj, złodzieje
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
uszatyurban
2017-04-27 20:29
I tak nie przebiją złodziei którzy zajumali OFE.
Trewor
2017-04-27 13:24
GTA Argentina
Przemo
2017-04-27 09:59
Czy redakcja to analfabety czy analfabeci???
Przeczytajcie tytuł i zastanówcie się czy tam coś nie gra przypadkiem ... no wiocha SZANOWNA REDAKCJO !!! Wiocha...
Pokaż wszystkie komentarze (26)