Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys na Śląsku. Potrzebny program restrukturyzacji

0
Podziel się:

- Część śląskich miast szybko zamienia się w slumsy - alarmuje Rzecznik Praw Obywatelskich.

Kryzys na Śląsku. Potrzebny program restrukturyzacji
(Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 PL/wikimedia commons)

Rzecznik Praw Obywatelskich jest za opracowaniem programu restrukturyzacji Śląska. Irena Lipowicz (na zdjęciu) powiedziała w radiowej Trójce, że od wielu lat wiadomo, iż Śląsk potrzebuje zmian. Trzeba więc przygotować koncepcję rozwoju tego regionu po zmniejszeniu wydobycia węgla.

Lipowicz podkreśliła, że część śląskich miast radzi sobie na własną rękę, ale inne szybko zamieniają się w slumsy. Dodała, że praca w kopalniach wygląda inaczej niż w innych branżach, a więc także restrukturyzacja górnictwa powinna się opierać na innych zasadach.

Zdaniem Ireny Lipowicz, praca górników to specyficzna _ służba _, a więc restrukturyzacja tej branży powinna wyglądać inaczej niż innych. Rzecznik dodała, że program restrukturyzacji Śląska powinni przygotować samorządowcy i specjaliści z różnych dziedzin.

Mówiąc o wczorajszych zamieszkach przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Rzecznik powiedziała, że w tej sprawie prawdopodobnie zostanie wszczęte śledztwo.

Rzecznik mógłby więc podjąć ewentualne postępowanie, gdy będą znane jakieś ustalenia dochodzenia. Irena Lipowicz powiedziała jednak, że gdyby ktoś złożył do niej skargę, to zajmie się sprawą szybciej. Policja użyła wczoraj pałek i broni gładkolufowej, zatrzymano 10 osób.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)