Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

4,5 mln na miesięcznice. Rekord rozrzutności pobity

167
Podziel się:

Ubiegłoroczne wydatki to już absolutny rekord.

Warszawa. Obchody 92. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.
Warszawa. Obchody 92. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. (Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News)
bEJvaUjV

Zabezpieczenie miesięcznic i towarzyszących im manifestacji kosztuje krocie. Jednak ubiegłoroczne wydatki to już absolutny rekord.

4 467 139 zł, tyle dokładnie pochłonęło z budżetu państwa zabezpieczanie każdego 10. dnia miesiąca w 2017, czyli pochodów i przemówień podczas organizowanych przez PiS tzw. miesięcznic smoleńskich.

Jak wskazuje "Super Express" powołujący się na dane policji, ubiegły rok był pod tym względem absolutnie rekordowy.

bEJvaUjX

Podczas gdy w 2015 r. na zabezpieczenie miesięcznic smoleńskich policja wydała 622 tys. zł, to w 2016 r. już 952 tys. zł. Miniony rok ponad czterokrotnie przebija te kwoty.

Jak przypomina "SE", na wydatek bliski 4,5 mln zł składają się wszyscy podatnicy, bowiem pieniądze na zabezpieczanie miesięcznic i towarzyszących im kontrmanifestacji pochodzą z budżetu państwa.

bEJvaUky
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(167)
Ddd
4 lata temu
To prawda że wyrzuty sumienia muszą kosztować. Niech płaci ma z czego a nie z naszych podatków. Precz od naszej kasy. Nie ma dla chorych dzieci a dla tego starca są. Niech sam ponosi koszty swoich decyzji. A sumienia nie uspokoi takim zachowaniem. Bo co człowiek sieje i to i żąć będzie musial
TAKA PRAWDA
4 lata temu
A dla emerytów brak pieniędzy,bo jak twierdzi urzędnik,mamy określone realia budżetowe.I to jest bandytyzm władzy,która ma poparcie.!Szok!!!!!!!!!!!!!
xz
4 lata temu
wyrzuty sumienia muszą kosztować i basta
bEJvaUkz
emerjack43
4 lata temu
ETAM!Ale nasz kochany wódz się cieszy.I cieszmy się my,bo on się cieszy.Bierzmy przykład z Korei Pół.Wódz się cieszy wszyscy się cieszą,bo wódz się cieszy.
lul kulyczk
4 lata temu
Niech was diabli!! Żeby was ktoś pozwał za te oszczerstwa i fake newsy.
...
Następna strona