Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Morawiecki: wyczerpało się paliwo napędzające gospodarkę

1
Podziel się:

Wicepremier Mateusz Morawiecki mówi, że wyczerpało się paliwo, napędzające polską gospodarkę przez ostatnie 27 lat. Na posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju minister przedstawia "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju."

Morawiecki: wyczerpało się paliwo napędzające gospodarkę
(STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/EAST NEWS)

Mateusz Morawiecki mówił, że po 1989 roku wiele się udało osiągnąć, ale wiele też szans zmarnowano. - Obecnie w dużym stopniu wyczerpaliśmy tak zwane proste rezerwy, czyli możliwości życia na kredyt i fundusze europejskie - dodał minister rozwoju. Jak powiedział, "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" opiera się na trwałych podstawach.

Propozycja rządu opiera się na pięciu filarach: chce wzmocnić reindustrializację, innowacje, budowanie oszczędności, wsparcie eksportu i rozwój społeczny. Dzięki temu wzrost gospodarczy w Polsce ma przyśpieszyć.

Wicepremier zapowiedział utworzenie Polskiego Funduszu Rozwoju. Ma on powstać ze zintegrowania takich instytucji, jak Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Agencja Rozwoju Przemysłu, Bank Gospodarstwa Krajowego, czy Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. Ta konsolidacja ma spowodować wymianę informacji i doświadczeń oraz wzmocnić siłę kapitałową.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Maciej
3 lata temu
"budowanie oszczędności" - szczyt hipokryzji.