Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Największy operator telekomunikacyjny w Indonezji blokuje dostęp do Netfliksa

0
Podziel się:

Największy operator telekomunikacyjny w Indonezji zablokował swym klientom dostęp do internetowej platformy wideo Netflix. Przedstawiciele firmy Telekom uzasadnili w czwartek decyzję tym, że amerykański serwis streamingowy nie przestrzega indonezyjskiego prawa.

Największy operator telekomunikacyjny w Indonezji blokuje dostęp do Netfliksa
(materiały prasowe Netflix)

Według Telekomu Netflix nie zastosował się do niektórych przepisów, np. dotyczących zgody na działalność czy otwarcie biura w kraju.

Przedstawiciele indonezyjskich władz i Telekomu twierdzą, że obowiązująca od środy blokada jest tymczasowa i wzywają kalifornijską firmę, by zastosowała się do krajowych przepisów.

Dziesiątki milionów użytkowników nie ma dostępu do Netfliksa, zaledwie kilka tygodni po rozszerzeniu przez platformę swoich usług o kolejne 130 państw, w tym zamieszkaną przez 250 mln ludzi Indonezję.

Władze w Dżakarcie poinformowały amerykańskiego giganta, że udostępniane przez niego filmy i seriale muszą respektować indonezyjskie prawo. Nie mogą zawierać "pornografii, radykalnych treści" oraz nie mogą łamać praw autorskich - powiedział agencji AFP rzecznik ministerstwa łączności Ismail Cawidu.

"Niedawno ich o tym poinformowaliśmy i wciąż czekamy na odpowiedź" - dodał.

Przedstawiciel Telekomu Arif Prabowo podkreślił, że jeśli Netflix będzie przestrzegać prawa, dostęp zostanie wznowimy.

Netflix nie jest pierwszą firmą internetową, która stoi w obliczu problemów regulacyjnych w Indonezji. W kraju zabroniony jest np. serwis wideo Vimeo.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)