Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nbp
07.11.2016 15:02

NBP podał dane o rezerwach. Poziom wyższy niż we wrześniu

NBP opublikował dane o stanie oficjalnych aktywów rezerwowych. Wynika z nich, że na koniec października br. oficjalne aktywa rezerwowe Polski, wynosiły 103,2 mld euro, a w przeliczeniu na dolary amerykańskie 113 mld dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock/Lisa S.)

Na koniec października br. poziom rezerw wyrażony w euro wyniósł 103,2 mld i był o 3,1 mld wyższy niż na koniec września - poinformował w poniedziałek NBP w komunikacie.

Podwyższył się również stan rezerw wyrażonych w dolarach o 1,1 mld do poziomu 113,0 mld - dodał bank.

NBP opublikował w poniedziałek dane o stanie oficjalnych aktywów rezerwowych. Wynika z nich, że na koniec października br. oficjalne aktywa rezerwowe Polski, zarządzane przez NBP, wynosiły 103,2 mld euro, a w przeliczeniu na dolary amerykańskie 113,0 mld dolarów.

Narodowy Bank Polski przypomina, że zarządza rezerwami dewizowymi, dbając o maksymalizowanie ich zyskowności, jednak priorytetem jest ich bezpieczeństwo i zachowanie niezbędnego poziomu płynności.

"NBP inwestuje rezerwy w typowe instrumenty stosowane przez banki centralne. Większość w rządowe papiery wartościowe, część w papiery emitowane przez instytucje międzynarodowe oraz agencje rządowe. Niewielka kwota jest utrzymywana w formie lokat w bankach o wysokiej ocenie wiarygodności oraz w złocie" - czytamy w komunikacie.

Tagi: nbp, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-11-2016

Zero-1.Trzymanie rezerw w.... walutach obcych jest obecnie ....dyskusyjne .Sytuacja polityczna na świecie jest niebezpieczna , a światowy system finansowy … Czytaj całość

07-11-2016

Pawtygto kupujcie zloto a nie papierki

08-11-2016

PisdeuszWiększość to rządowe papiery wartościowe,kiedy rząd popadnie w spiralę kredytową i zużyje rezerwy,to sobie umorzy długi ? a może poda do … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)