Notowania

netflix
23.09.2017 10:08

Nowy podatek we Francji. Netflix i YouTube zapłacą miliony

Komisja Europejska dała zielone światło na wprowadzenie nowych przepisów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe Netflix)
Netflix realizuje we Francji m.in. serial "Marseille".

Nowy podatek będą musiały płacić we Francji serwisy udostępniające filmy w internecie. Środki pójdą na wsparcie francuskiego kina.

Francuski rząd dopiął swego i przeforsował przepisy, które nakładają nowy, 2-proc. podatek od osiąganych we Francji dochodów na serwisy takie jak YouTube czy Netflix. Zgodnie z nowym prawem daninę będą płacić wszystkie podmioty, które nie są zlokalizowane we Francji, a udostępniają treści francuskim użytkownikom.

Zobacz także: Ryanair odwoła setki lotów. Początek problemów przewoźnika?

Jak podaje serwis tubefilter.com, pozyskane w ten sposób pieniądze mają wesprzeć Francuskie Centrum Kinematografii (CNC). Liczy ono na wpływy rzędu 2,4 mln dolarów od Netflixa i 3 mln dolarów od YouTube.

Zgodnie z deklaracjami autorów projektu środki z nowego podatku będą przeznaczone na wsparcie francuskich produkcji, w tym filmów, seriali i gier wideo. Serwis przypomina, że we Francji Netflix realizuje m.in. serial "Marseille" z Gerardem Depardieu w roli głównej.

Tagi: netflix, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-09-2017

Viktor-iaMożna ? można ! Ale tylko Francji ? A Polska nie może opodatkować sieci handlowych, dyskontów bo są Francuskie, Niemieckie czy Hiszpańskie - DLACZEGO … Czytaj całość

23-09-2017

KapuśToć to zamach na demokracje ,należy niezwłocznie powiadomić mędrców z Brukseli

23-09-2017

KrasawicaCiekawe, w jaki sposób Francuzi chcą ściągnąć podatek od firmy, która nie ma siedziby we Francji. Z tego, co mi wiadomo, nikt na świecie (a już na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (12)