Notowania

Nowa ordynacja podatkowa. Resort finansów kłopotliwą decyzję odsuwa w czasie

Ministerstwo Finansów wciąż jeszcze nie zadeklarowało, czy projekt zmian w ordynacji podatkowej weźmie za swój.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
Premier Morawiecki daje sobie czas. Zmiany w podatkach się odsuną?

Kilkumiesięczne konsultacje wewnętrzne – właśnie to czeka projekt komisji kodyfikacyjnej od trzech lat pracującej nad zmianami w prawie podatkowym.

Ministerstwo Finansów wciąż jeszcze nie zadeklarowało, czy projekt zmian w ordynacji podatkowej weźmie za swój, czy raczej odda go do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych. I prędko takiej deklaracji nie złoży – donosi "Puls Biznesu".

Jak poinformowało dziennik biuro prasowe resortu podległego Mateuszowi Morawickiemu, waga treści zawarta w projektach, a w szczególności proponowane nowe rozwiązania w ogólnych przepisach prawa podatkowego, spowodują, że konsultacje wewnątrzresortowe będą musiały potrwać kilka miesięcy.

Zobacz także: Wydatki czy podwyżka podatków. Przed takim dylematem może stanąć wicepremier Mateusz Morawiecki

Sam projekt został już opublikowany na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Kłopot w tym, że sam pomysł napisania nowej ordynacji pochodzi od poprzedniej premier – Ewy Kopacz. Prace trwały trzy lata i dziś nie do końca wiadomo, jak do projektu inicjowanego przez dzisiejszą opozycję podejść.

Dodatkowo, jak pisze PB, rozwiązania proponowane przez Komisję Kodyfikacyjną Ogólnego Prawa Podatkowego, mają być przyjazne dla podatników, a to z kolei stoi w sprzeczności do polityki resortu finansów mającej przepisy uszczelniać i zaostrzać.

Tagi: nowa ordynacja podatkowa, wiadomości, gospodarka, podatki, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-11-2017

DonaldSzanowny Panie ministrze! Musi Pan o tym pamiętać ,że o zamożności państwa nie stanowi rząd i jego instytucje , tylko zamożny obywatel!!!

03-11-2017

Ekonomista za czasów PRLMorawiecki wrzuć to wszystko do betoniarki i na psa urok VAT 35%, masło 25 zł / kostka , jaja po 5 zł, mleko po dychu i masz to wszystko z głowy !! … Czytaj całość

03-11-2017

dickfałszywy propagandzista deficyt budżetowy niby nie rośnie ale deficyt inwestycji i nadmierna komsumpcja 500 plusów swoje zrobi już spadliśmy w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (34)