Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Nowe drogi na święta. Otwarte obwodnice Marek i Ostródy, udostępniona cała S5 na Dolnym Śląsku

Nowe drogi na święta. Otwarte obwodnice Marek i Ostródy, udostępniona cała S5 na Dolnym Śląsku

355 km dróg powstało w 2017 roku. Fot. Shutterstock/jocic
355 km dróg powstało w 2017 roku.

W sumie 109 km nowych dróg zostanie otwartych tuż przed długim świątecznym weekendem. To blisko trzecia część wszystkich tras powstałych w 2017 roku.

A jest ich całkiem sporo. Jak podaje "Rzeczpospolita", spośród 355 km, które zostały oddane w tym roku, 109 km przewidziano do oddania tylko w piątek. To blisko jedna trzecia całorocznych inwestycji.

Jak informuje GDDKiA, po godzinie 20 rozpocznie się wdrażanie tymczasowej organizacji ruchu na wyczekiwanej przez kierowców obwodnicy Marek, otwierając tym samym ponad 15 kilometrową trasę pomiędzy Markami a Radzyminem. Kierowcy nową trasą pojadą od ok. 22.

Obwodnica Marek to ważny element drogi ekspresowej S8. Teraz kierowcy będą mieli do dyspozycji trasę główną, czyli dwie jezdnie po trzy pasy ruchu oraz węzły: Zielonka i Radzymin Południe.

 

 

Prócz tego na S8 kierowcy zyskali również dojazd od granicy województwa podlaskiego do Zambrowa.

Obwodnica Marek to nie jedyna dobra informacja dla polskich kierowców. Od kilku godzin mieszkańcy Dolnego Śląska zyskali ważną dla regionu trasę - poinformowała GDDKiA.

 

 

Licząca w sumie 50 km droga ekspresowa S5 w końcu została w całości ukończona. W piątek oddane zostały do użytku odcinki Krośnice-Trzebnica i Trzebnica-Widawa o łącznej długości 33 km. Łączny koszt budowy to ponad 900 mln zł brutto.

Trasa pozwoli w znacznie krótszym czasie kursować między Wrocławiem a Poznaniem. Prócz dodatkowych kilometrów asfaltu powstało także 46 mostów i wiaduktów oraz cztery miejsca obsługi podróżnych.

 

 

W piątek otwarta została także obwodnica Ostródy o długości 17,7 km na tracie S7 oraz kolejny fragment S51 Olsztyn-Olsztynek, co powinno ucieszyć kierowców z Warmii i Mazur.

Czytaj także
Polecane galerie
Rybak
2017-12-25 02:06
KOSZALIN TO MAŁE MIASTECZKO NIE POTRZEBUJE OBWODNICY
x5
2017-12-24 08:00
A może Dobra Zmiana pochwaliła by się ile w ostatnich 2uch latach zrobili przetargów na wykonanie nowych dróg ? Obecnie kończą wszystko co rozpoczął poprzedni rząd . A co będzie póżniej ?
Ptych
2017-12-24 07:21
Mi wybudowali, ale brody nam do kolan urosną nim w całym kraju będą dobre drogi. Wystarczy spojrzeć na drogi w bok od dużych tras albo pojechać do Koszalina z Torunia. Nie ma obwodnic wielu miast.
Pokaż wszystkie komentarze (13)