Notowania

resort finansów
22.12.2015 12:42

Nowy wiceminister w resorcie finansów. Stanowisko traci Dorota Podedworna-Tarnowska

Mianowany przez Beatę Szydło Piotr Nowak jest absolwentem Wydziału Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Szkoły Głównej Handlowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam-dalekie-pole/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Premier Beata Szydło powołała Piotra Nowaka na stanowisko wiceministra finansów. Wcześniej z funkcji wiceministra premier odwołała Dorotę Podedworną-Tarnowską, która nadzorowała m.in. departament długu publicznego.

Piotr Nowak jest absolwentem Wydziału Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość.

Nowak jest także absolwentem studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Executive MBA prowadzonego przez Politechnikę Warszawską przy współpracy z London Business School, HEC School of Management Paris oraz NHH Bergen. Posiada tytułu CQF - Certificate in Quantitative Finance. Obecnie uczestniczy w podyplomowym programie "International Security" w Stanford University w USA.

"Z rynkiem finansowym związany od 2004 roku najpierw jako dealer walutowy w PKO BP, następnie w latach 2005-2006 jako trader w CALYON Corporate & Investment Bank gdzie odpowiadał za obligacje i instrumenty pochodne na stopę procentową z regionu środkowej i wschodniej Europy. W latach 2006-2010 jako Vice President w londyńskim funduszu hedgingowym należącym do grupy Swiss Re, gdzie odpowiadał za strategię Global Macro, która obejmowała instrumenty dłużne, indeksy giełdowe, instrumenty pochodne oraz waluty ze wszystkich rynków wschodzących" - napisało MF w komunikacie.

W latach 2010-2011 nowy wiceminister finansów pracował jako tzw. prop trader w Espirito Santo Investment Bank Polska, a od 2011 r. do 2014 r. w PKO TFI jako zastępca dyrektora departamentu zarządzania portfelami papierów dłużnych. Z początkiem 2015 roku rozpoczął pracę jako ekspert ds. gospodarczych w Kancelarii Prezydenta RP, następnie od października 2015 roku do grudnia 2015 roku pracował w Money Makers TFI S.A.

Tagi: resort finansów, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz