Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Obama zwrócił się do Kongresu o odblokowanie 6 mld USD

0
Podziel się:

W tej sprawie prezydent USA Barack Obama zwrócił się do Kongresu.

Obama zwrócił się do Kongresu o odblokowanie 6 mld USD
(PAP/EPA)

Prezydent USA chce aby Kongres uruchomił 6,18 mld dolarów na walkę z epidemią eboli w Afryce Zachodniej i poradzenie sobie z zagrożeniem ewentualnego rozprzestrzenienia się tego wirusa w USA.

- "Nie możemy wygrać z ebolą bez dodatkowych funduszy" - mówił Obama podczas wizyty w Narodowym Instytucie Zdrowia (NIH) pod Waszyngtonem.

"- Jeśli chcemy, aby inne kraje dalej mobilizowały się (w walce z ebolą), musimy nadal przewodzić" w tych działaniach - podkreślił amerykański prezydent. Przypomniał, że ok. 3 tysięcy Amerykanów, cywilów i wojskowych, wyjechało do Afryki Zachodniej od wybuchu epidemii eboli; pracują oni głównie w najbardziej dotkniętej tą zarazą Liberii.

"Nie możemy tylko zwalczać tej epidemii. Musimy ją stłumić" - apelował prezydent USA.

Obama zaznaczył, że Stany Zjednoczone muszą kontynuować finansowanie badań i pomagać najbardziej dotkniętym epidemią krajom, takim jak Liberia, Gwinea i Sierra Leone, w budowaniu lepszych systemów ochrony zdrowia tak, żeby w przyszłości można było szybko zahamować ewentualne epidemie.

Testy eksperymentalnej szczepionki przeciwko wirusowi ebola, opracowanej przez koncern GlaxoSmithKline, wykazały, że zwiększa ona odporność na ten wirus i nie powoduje istotnych skutków ubocznych. Badania, które rozpoczęto 2 września, przeprowadzono na 20 zdrowych ochotnikach w USA. Wykazały one, że lek wzmacnia system immunologiczny organizmu i sprzyja wytwarzaniu przeciwciał zwalczających wirusa.

Amerykańscy naukowcy zastrzegli jednak, że testy nadal trwają i jest zbyt wcześnie przesądzać o ich ostatecznym wyniku.

Czytaj więcej [ ( http://static1.menstream.pl/i/art/109/316269_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-reportaze-i-wywiady/wirus-ebola-zabil-dotad-blisko-2-3-tys-osob-ale-wciaz-nie-ma-na-niego-leku-bo-nie-on-jest-katem-afryki,0,1597601.html) *Ebola bez szczepionki, bo ginęło za mało ludzi * Dopiero gdy wśród chorych znaleźli się Amerykanie, przyspieszyły prace nad stworzeniem serum.
Według najnowszych, opublikowanych we wtorek danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), liczba ofiar śmiertelnych epidemii eboli w trzech najbardziej nią dotkniętych krajach Afryki Zachodniej wzrosła do 6 070 na 17 145 zakażonych osób. Zdecydowaną większość przypadków zachorowań odnotowano w Gwinei, Liberii i Sierra Leone.

Ebola, którą po raz pierwszy wykryto w 1976 roku, szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zakażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową.

Czytaj więcej w Money.pl
Ebola w Czechach? Szantażyści grożą rządowi Jeśli rząd Czech nie wypłaci im żądanej sumy pieniędzy, mają oni rozprzestrzenić wirusa ebola w wybranych miejscach publicznych.
Ebola w Nowym Jorku. Konieczna kwarantanna Nowy Jork i New Jersey zaostrzają przepisy w walce z ebolą
Ujawnili nowe środki przeciwko eboli Według Czerwonego Krzyża epidemia w Afryce Zachodniej może zostać powstrzymana w ciągu 4-6 miesięcy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)