Notowania

zus
16.11.2016 09:07

Wiceminister: przejście na emeryturę w wieku 60 i 65 lat będzie dobrowolne

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie zobowiązany przedstawić przyszłemu emerytowi, jaką emeryturę otrzyma, aby miał świadomość, jaką decyzję podejmuje. Stanisław Szwed podkreślił, że osoby, które przejdą na emeryturę, będą mogły sobie dorabiać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MAREK LASYK/REPORTER)

Po obniżeniu wieku emerytalnego zostanie zachowana dobrowolność przechodzenia na emeryturę. Zapowiedział to w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Stanisław Szwed.

Sejm ma się zająć w środę prezydenckim projektem ustawy, przywracającej wiek emerytalny 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet. Wiceminister Stanisław Szwed podkreślił, że decyzja o przejściu na emeryturę będzie dobrowolna.

- To od pracownika będzie zależało, czy chce z tego skorzystać, czy nie - powiedział wiceminister. Dodał, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie zobowiązany przedstawić przyszłemu emerytowi, jaką emeryturę otrzyma, aby miał świadomość, jaką decyzję podejmuje. Stanisław Szwed podkreślił, że osoby, które przejdą na emeryturę, będą mogły sobie dorabiać. Gość PR 24 uznał za przeszacowane pesymistyczne prognozy opozycji, dotyczące finansowych skutków obniżenia wieku emerytalnego.

Tagi: zus, emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-11-2016

tierzaBardzo prosze kto chce,jest zdrowy może nawet do setki prawcować czy da rade.Kobiety powinny mieć ulgi,bo to one mają niemal dwie prace zawodową,potem … Czytaj całość

16-11-2016

gerdCi co dzisiaj zacierają ręce ciekaw jestem ich entuzjazmu jak już przejdą na głodową emeryturę za którą nie wystarczy na przeżycie.

16-11-2016

sondorTa dobrowolność będzie podobna do tej co pokazuje PIS. Tam też jest dobrowolność oczywiście pod dyktando "prezesunia". Będzie alternatywa - … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (204)