Notowania

gospodarka
15.09.2016 19:17

OPZZ Rolników chce delegalizacji Polskiego Związku Łowieckiego

OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych złożył na ręce prezydenta Andrzeja Dudy wniosek o delegalizację Polskiego Związku Łowieckiego - poinformował w czwartek szef związku Sławomir Izdebski. PZŁ zapowiada pozew przeciw Izdebskiemu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych zarzuca PZŁ m.in. uprawianie propagandy przeciw rolnikom ws. wypłaty należnych kwot za szkody spowodowane przez zwierzynę, sabotowanie działań państwa w zwalczaniu ASF oraz sabotowanie prób zmiany Prawa łowieckiego.

- Spotkaliśmy się z panią dyrektor odpowiedzialną za sprawy gospodarcze. Mamy zapewnione, że w najbliższym czasie otrzymamy odpowiedź od pana prezydenta - powiedział Izdebski na konferencji przed Pałacem Prezydenckim.

W ubiegłym tygodniu - jak powiedział szef OPZZRiOR - ten sam wniosek został złożony w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zapowiedział także, że w przyszłym tygodniu ma się odbyć spotkanie w biurze szefa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i tam te same dokumenty zostaną złożone na ręce prezesa.

Izdebski powiedział, że do biura OPZZRiOR wpływają pochwały i podziękowania za podjęcie tej inicjatywy. - W ok. 60 proc. są to pochwały nie od rolników, ale od myśliwych - podkreślił.

Przewodniczący związku apelował do myśliwych: - Nie bójcie się, nie spoczniemy. Jeżeli dzisiaj pani premier nie podejmie decyzji o delegalizacji Polskiego Związku Łowieckiego, to my jako OPZZ zbierzemy podpisy w całej Polsce, wystąpimy do sądu o delegalizację.

- Rolniczy OPZZ i rolnicy na pewno nie ustąpią. Chciałbym dobitnie podkreślić, że nie chodzi o rozbicie PZŁ, o rozbicie kół łowieckich. My stajemy w obronie myśliwych - podkreślił.

Izdebski zapowiedział, że w zamian za PZŁ związek zaproponuje powołanie Narodowej Rady Łowieckiej. Jak tłumaczył, miałaby ona powstać na fundamencie ustawy i podlegać bezpośrednio premierowi.

- Polski Związek Łowiectwa uważa, że działania pana Izdebskiego są poniżej krytyki i nie są poparte żadnymi faktami - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa PZŁ Diana Piotrowska. W imieniu PZŁ Piotrowska zapowiedziała, że sprawa zostanie skierowana do sądu i Związek będzie dochodził swoich praw za naruszenie jego dobrego imienia.

- W tym momencie prawnik opracowuje pozew przeciwko panu Izdebskiemu - podkreśliła.

Piotrowska dodała, że w historii Polski nie było takiej sytuacji, żeby organizacja rolnicza w ten sposób terroryzowała zupełnie niezależne zrzeszenie, które działa na mocy ustawy.

Tagi: gospodarka, rolnictwo, różne, hobby, myślistwo, rząd, prezydent, pap, opzzrior, aktualizacja, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-09-2016

KRISSMoże dożyję chwili, kiedy myśliwi zrobią sobie przerwę w polowaniu przez trzy miesiące... Ciekawe, jaka wtedy będzie reakcja rolników? :)) To nie … Czytaj całość

17-09-2016

waluśto ta sama postac jest nadleśniczym lasów prywatnych na białołece - to stary ormowiec pochodzący z ukrainy

16-09-2016

dzikI teraz Macierewicz zorganizuje myśliwych po swojemu. A ciemny lud to kupi.

Rozwiń komentarze (134)