Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Lasy Państwowe nie odpuszczają. Cypryjczycy przedłużyli zapisy na Paged

2
Podziel się:

Zapisy w wezwaniu cypryjskiej spółki Mespila na akcje Pagedu zostały przedłużone do 8 września, podał pośredniczący w transakcji DM BZ WBK. Akcjonariusze, w tym Lasy Państwowe, nie są chętni by sprzedawać akcje.

Konrad Tomaszewski (z prawej), dyrektor generalny Lasów Państwowych, nie zgadza się na sprzedaż akcji Paged
Konrad Tomaszewski (z prawej), dyrektor generalny Lasów Państwowych, nie zgadza się na sprzedaż akcji Paged (Mariusz Gaczyński/East News)

Stanowcze stanowisko strony Lasów Państwowych jest problemem dla cypryjskiej spółki Mespila Investments Limited.

- Nie zamierzamy odpowiadać na wezwanie - podała prawie trzy tygodnie temu Polskiej Agencji Prasowej Anna Malinowska, rzeczniczka Lasów Państwowych. W rękach państwowego giganta jest 8,16 proc. akcji działającej w branży drzewnej spółce Paged.

Zobacz także: Zobacz również: Dzieci opowiadają o tragedii w Suszku

Mespila zaczęła skup akcji w wezwaniu pod koniec lipca i chce przejąć wszystkie akcje spółki Paged niebędące w jej posiadaniu. Zamierza kupić 5 438 391 akcji stanowiących 35,1 proc. kapitału. Pierwotnie zapisy miały zakończyć się 25 sierpnia. To już nieaktualne.

"W związku z wydłużeniem terminu przyjmowania zapisów w wezwaniu zmianie ulegają terminy przeprowadzenia wezwania. Data zakończenia przyjmowania zapisów na akcje: 8 września 2017 r. Planowana data zawarcia transakcji nabycia akcji na GPW: 13 września 2017 r. Planowana data rozliczenia transakcji nabycia akcji przez KDPW: 14 września 2017 r." - czytamy w komunikacie Pagedu.

Proponowana cena za jedną akcję wynosi 57,63 zł. To mniej niż obecny kurs giełdowy i tegoroczne, historyczne maksima cenowe.

W piątek akcje Paged wycenione są na giełdzie powyżej 58 zł. Przed godz. 11:00 cena doszła do 58,46 zł. Najwyższy kurs w historii Paged osiągnął pod koniec marca - 61,48 zł.

Notowania akcji Paged

Grupę kapitałową Paged tworzą podmiot dominujący Paged S.A. oraz grupa spółek zależnych skupionych w segmentach działalności: sklejkowym, meblowym, handlowym, nieruchomości i pozostałym. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody Pagedu sięgnęły 786,76 mln zł w 2016 r.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Romek
7 lat temu
Za PO by opchneli 8,16% akcji za "złotówkę".
obserwator
7 lat temu
Ciekawe kto stoi za tą cypryjską wydmuszką