Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgd
18.08.2017 08:40

Lasy Państwowe nie odpuszczają. Cypryjczycy przedłużyli zapisy na Paged

Zapisy w wezwaniu cypryjskiej spółki Mespila na akcje Pagedu zostały przedłużone do 8 września, podał pośredniczący w transakcji DM BZ WBK. Akcjonariusze, w tym Lasy Państwowe, nie są chętni by sprzedawać akcje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mariusz Gaczyński/East News)
Konrad Tomaszewski (z prawej), dyrektor generalny Lasów Państwowych, nie zgadza się na sprzedaż akcji Paged

Stanowcze stanowisko strony Lasów Państwowych jest problemem dla cypryjskiej spółki Mespila Investments Limited.

- Nie zamierzamy odpowiadać na wezwanie - podała prawie trzy tygodnie temu Polskiej Agencji Prasowej Anna Malinowska, rzeczniczka Lasów Państwowych. W rękach państwowego giganta jest 8,16 proc. akcji działającej w branży drzewnej spółce Paged.

Zobacz również: Dzieci opowiadają o tragedii w Suszku

Mespila zaczęła skup akcji w wezwaniu pod koniec lipca i chce przejąć wszystkie akcje spółki Paged niebędące w jej posiadaniu. Zamierza kupić 5 438 391 akcji stanowiących 35,1 proc. kapitału. Pierwotnie zapisy miały zakończyć się 25 sierpnia. To już nieaktualne.

"W związku z wydłużeniem terminu przyjmowania zapisów w wezwaniu zmianie ulegają terminy przeprowadzenia wezwania. Data zakończenia przyjmowania zapisów na akcje: 8 września 2017 r. Planowana data zawarcia transakcji nabycia akcji na GPW: 13 września 2017 r. Planowana data rozliczenia transakcji nabycia akcji przez KDPW: 14 września 2017 r." - czytamy w komunikacie Pagedu.

Proponowana cena za jedną akcję wynosi 57,63 zł. To mniej niż obecny kurs giełdowy i tegoroczne, historyczne maksima cenowe.

W piątek akcje Paged wycenione są na giełdzie powyżej 58 zł. Przed godz. 11:00 cena doszła do 58,46 zł. Najwyższy kurs w historii Paged osiągnął pod koniec marca - 61,48 zł.

Notowania akcji Paged

Grupę kapitałową Paged tworzą podmiot dominujący Paged S.A. oraz grupa spółek zależnych skupionych w segmentach działalności: sklejkowym, meblowym, handlowym, nieruchomości i pozostałym. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody Pagedu sięgnęły 786,76 mln zł w 2016 r.

Tagi: pgd, paged, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-08-2017

obserwatorCiekawe kto stoi za tą cypryjską wydmuszką

19-08-2017

RomekZa PO by opchneli 8,16% akcji za "złotówkę".

Rozwiń komentarze (2)