Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Jedna z najstarszych spółek giełdowych opuści GPW. Lasy Państwowe będą musiał sprzedać akcje

9
Podziel się:

Cypryjska spółka Mespila Investments Limited chce wycofać akcje Pagedu z notowań giełdowych. Ogłosiła przymusowy wykup pozostających w obrocie akcji. Lasy Państwowe nie będą miały wyjścia i pozbędą się swojego pakietu akcji.

Producent mebli i sklejek Paged był notowany na giełdzie w Warszawie już 21 lat. I dłużej już nie będzie
Producent mebli i sklejek Paged był notowany na giełdzie w Warszawie już 21 lat. I dłużej już nie będzie (EastNews)

Cypryjska spółka Mespila Investments Limited chce wycofać akcje Pagedu z notowań giełdowych. Ogłosiła przymusowy wykup pozostających w obrocie akcji. Lasy Państwowe nie będą miały wyjścia i pozbędą się swojego pakietu.

Po przekroczeniu progu 90 proc. w wezwaniu na akcje Pagedu, cypryjska spółka Mespila ogłosiła przymusowy wykup pozostałych 9,9976 proc. akcji od akcjonariuszy mniejszościowych. Rozpocznie się on 13 października, a dzień wykupu został ustalony na cztery dni później.

W ten sposób spółka, która notowana jest na warszawskim parkiecie od 1996 roku, opuści wkrótce notowania. W związku z przymusowym wezwaniem, jej akcjami już nie można obracać - zostały zawieszone przez GPW.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

W akcjonariacie spółki cały czas są Lasy Państwowe. Pakiet 8,2 proc. akcji według ceny wykupu (takiej samej jak cena wcześniejszego wezwania) - 59 zł za akcję - wart jest 75 mln zł. Lasy Państwowe, informowały, że nie odpowiedzą na wezwanie do sprzedaży akcji spółki - teraz nie będą miały wyjścia.

Paged zajmuje się produkcją sklejki i mebli. Szczególnie meblarstwo święci triumfy, jako jedna z najbardziej eksportowych branż w Polsce. Widać to było m.in. właśnie w wynikach Pagedu, który w pierwszym półroczu zarobił 30 mln zł, o 10 proc. więcej niż rok temu, a w ubiegłym roku zwiększył swoje zyski niemal pięciokrotnie.

Mespila Investments Limited ogłosiła wezwanie na wszystkie akcje spółki Paged na początku lipca. Dzięki temu przekroczyła poziom 90 proc. akcji, co uprawniło do przymusowego wykupu.

Notowania historyczne akcji Pagedu

Grupę kapitałową Paged tworzą podmiot dominujący Paged S.A. oraz grupa spółek zależnych skupionych w segmentach działalności: sklejkowym, meblowym, handlowym, nieruchomości i pozostałym. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody Pagedu sięgnęły 786,76 mln zł w 2016 r.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
law
6 lat temu
No i dobrze.
ghj
6 lat temu
kto kiedy pozwolil sprzeawac lasy panstwowe powolac komisje sledcza to juz jest kpina z narodu
ja
6 lat temu
Akcje idą w górę. Jest wiele możliwości inwestowania, ale każda z nich niesie za sobą groźbę utraty przynajmniej części pieniędzy. Słyszeliście o ksią.ż ce „Jak stworzyc system transakcyjny do inwesstowania na giełdzie”? dzięki systemowi z tej ksią.ż ki w czasie bessy nie odnotowałem strat, a ostatnio ładnie system daje zarobić – jakieś 30% w ostatnim czasie
liki
6 lat temu
KTO WPROWADZIŁ LASY PAŃSTWOWE NA GIEŁDĘ,CHCĄ ZNISZCZYĆ NAJWIĘKSZY MAJĄTEK POLAKÓW?
Marek
6 lat temu
A Wy się cieszycie!