Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgd
13.10.2017 09:28

Jedna z najstarszych spółek giełdowych opuści GPW. Lasy Państwowe będą musiał sprzedać akcje

Cypryjska spółka Mespila Investments Limited chce wycofać akcje Pagedu z notowań giełdowych. Ogłosiła przymusowy wykup pozostających w obrocie akcji. Lasy Państwowe nie będą miały wyjścia i pozbędą się swojego pakietu akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EastNews)
Producent mebli i sklejek Paged był notowany na giełdzie w Warszawie już 21 lat. I dłużej już nie będzie

Cypryjska spółka Mespila Investments Limited chce wycofać akcje Pagedu z notowań giełdowych. Ogłosiła przymusowy wykup pozostających w obrocie akcji. Lasy Państwowe nie będą miały wyjścia i pozbędą się swojego pakietu.

Po przekroczeniu progu 90 proc. w wezwaniu na akcje Pagedu, cypryjska spółka Mespila ogłosiła przymusowy wykup pozostałych 9,9976 proc. akcji od akcjonariuszy mniejszościowych. Rozpocznie się on 13 października, a dzień wykupu został ustalony na cztery dni później.

W ten sposób spółka, która notowana jest na warszawskim parkiecie od 1996 roku, opuści wkrótce notowania. W związku z przymusowym wezwaniem, jej akcjami już nie można obracać - zostały zawieszone przez GPW.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

W akcjonariacie spółki cały czas są Lasy Państwowe. Pakiet 8,2 proc. akcji według ceny wykupu (takiej samej jak cena wcześniejszego wezwania) - 59 zł za akcję - wart jest 75 mln zł. Lasy Państwowe, informowały, że nie odpowiedzą na wezwanie do sprzedaży akcji spółki - teraz nie będą miały wyjścia.

Paged zajmuje się produkcją sklejki i mebli. Szczególnie meblarstwo święci triumfy, jako jedna z najbardziej eksportowych branż w Polsce. Widać to było m.in. właśnie w wynikach Pagedu, który w pierwszym półroczu zarobił 30 mln zł, o 10 proc. więcej niż rok temu, a w ubiegłym roku zwiększył swoje zyski niemal pięciokrotnie.

Mespila Investments Limited ogłosiła wezwanie na wszystkie akcje spółki Paged na początku lipca. Dzięki temu przekroczyła poziom 90 proc. akcji, co uprawniło do przymusowego wykupu.

Notowania historyczne akcji Pagedu

Grupę kapitałową Paged tworzą podmiot dominujący Paged S.A. oraz grupa spółek zależnych skupionych w segmentach działalności: sklejkowym, meblowym, handlowym, nieruchomości i pozostałym. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody Pagedu sięgnęły 786,76 mln zł w 2016 r.

Tagi: pgd, paged, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-10-2017

cvqABW powinno przyjrzeć się wszystkim takim spółkom. Lasy mają duży atut drewno bez którego taka firma nie istnieje.

13-10-2017

BakiJak nie chcieli się pozbywać, to wystarczyło dokupić 0,2% akcji, żeby nie mogli przekroczyć 90% i po kłopocie...

13-10-2017

otoSpółka cypryjska a właścicielem pewnie jakiś rusek.

Rozwiń komentarze (9)