Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ważny bank ma nową wiceprezes. Dotąd działała w londyńskich finansach

Funkcję po rezygnacji Adama Niewińskiego obejmie Roksana Ciurysek-Gedir z dniem 1 stycznia 2018 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pekao)
Nowa wiceprezes zarządu Pekao - Roksana Ciurysek-Gedir.

Rada nadzorcza Banku Polska Kasa Opieki (Pekao) powołała Roksanę Ciurysek-Gedir na wiceprezesa zarządu. Funkcję po rezygnacji Adama Niewińskiego obejmie z dniem 1 stycznia 2018 r.

Rezygnacja Adama Niewińskiego "była związana z możliwością realizacji nowych wyzwań zawodowych" - napisano w raporcie. Jego obowiązki przejmie absolwentka prestiżowych uniwersytetów Harvardu i Stanforda z dwudziestoletnim doświadczeniem w branży finansowej.

Roksana Ciurysek-Gedir ma również dziewięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu. Stąd jej kandydatura na to stanowisko okazała się idealną. Nowa wiceprezes od poszewki zna również londyńską branżę finansową.

"Od października 2016 r. pracowała w Credit Suisse, gdzie pełniła funkcję szefa UK Team UHNWI Emerging Europe, International Wealth Management. W latach 2012-2016 w Edmond de Rothschild London pracowała w zespole tworzącym departament private merchant banking, a następnie została dyrektorem ds. klientów międzynarodowych UHNW w obszarze bankowości prywatnej i korporacyjnej" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także, ile zarabiają prezesi banków:

Wcześniej odpowiadała m.in. za sprzedaż w regionie CEE w obszarze rozwoju rynków instrumentów pochodnych w JP Morgan International (latach 2007-2009). A przed tym w Merrill Lynch International pełniąc funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za rozwój rynków instrumentów finansowych i obligacji.

"Od 1998 do 2003 pracowała w EBOiR Londyn w departamencie treasury i departamencie strategii" - czytamy w komunikacie. Posiada tytuł magistra inżyniera w zakresie Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz tytuł CFA oraz jest członkiem CFA Institute oraz UK Society of Investment Professionals.

W 2008 roku nagrodzona nagrodą Newsweek za wkład jaki wniosła w rozwój relacji polsko-brytyjskich. A sześć lat później została uhonorowana tytułem Young Global Leader przez Davos World Economic Forum.

Prywatnie pasjonuje się sztuką i fotografią, zarówno sama tworzy jak i wspiera innych artystów.

- Jestem przekonany, że blisko dwudziestoletnie międzynarodowe doświadczenie w bankowości Roksany Ciurysek-Gedir przyczyni się do wzmocnienia pozycji Pekao wśród banków oferujących usługi Private Banking i uczyni nasz Bank niekwestionowanym liderem tego segmentu w Polsce – powiedział Michał Krupiński, wiceprezes zarządu banku Pekao S.A. kierujący pracami zarządu.

Bank Pekao działa od ponad 85 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, banki, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-09-2017

obserwatorStrasznie słabe jest to, że największy polski portal biznesowy wypisuje bzdury typu to, że ktoś kto ukończył kurs na Harvardzie czy Stanford jest ich … Czytaj całość

25-09-2017

RicziRiczBardzo ciekawia mnie ludzie których kariera zaczyna sie od stanowisk menager. Świeżo po studiach na śmiesznej polibudzie, w kraju 3ciego swiata z … Czytaj całość

24-09-2017

asdŻałosne, co ona za bzdury wypisuje, nie jest absolwentką Stanford ani Harvard, zrobiła tylko jakieś płatne kursiki, skandal!!

Rozwiń komentarze (18)