Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Innowacje w Polsce. Polski Fundusz Rozwoju zainwestuje miliardy złotych

Innowacje w Polsce. Polski Fundusz Rozwoju zainwestuje miliardy złotych

Fot. Andrzej Hulimka/REPORTER

Finansowanie innowacji jest jednym z priorytetów Grupy PFR - konkretne programy realizują wchodzące w skład grupy agencje, ale Fundusz utworzył też największą w regionie platformę venture capital - mówi szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

- Mamy bardzo szybką transformację gospodarki światowej, trendy związane z cyfryzacją, robotyzacją, tzw. przemysłem 4.0 - mówi Borys. Jak wyjaśnia, wiele programów w obszarze wsparcia innowacji realizuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Agencja Rozwoju Przemysłu.

- Jako PFR utworzyliśmy największą w regionie platformę pięciu funduszy dedykowanych rynkowi venture capital, służących start-upom, transferowi technologii do biznesu, rozwojowi tzw. aniołów biznesu, czyli finansowania przez prywatnych przedsiębiorców, czy współpracy dużych firm ze start-upami w ramach dedykowanych funduszy finansowania wysokiego ryzyka - chawli się prezes PFR.

Wyjaśnia, że platforma ma wartość blisko 3 mld zł. Dzięki temu w najbliższych latach PFR będzie w stanie stworzyć rynek finansowania innowacji taki, jak mają Niemcy, Izrael, czy Stany Zjednoczone.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Ryszard 767
2017-05-03 09:57
Dobry kawal dnia
znawca
2017-05-03 09:44
porównywanie Polski do Niemiec i USA TO NIE NA MIEJSCU my stoimy daleko w tyle ,no i to tyle
Baca
2017-05-03 09:11
Mu juz chyba nigdy nie zmądrzejemy bo zawsze wystepowaliśmu w gaciach ale w ostrogach i do dziś sie nic nie zmieniło choc śwat znacznie poszedł do przodu.Inwestycje sie licza a ludzi nalezy zgnoic aby zabawa była przednia.Nas stać na wszystko =EKONOMICZNI BANKRUCI=
Pokaż wszystkie komentarze (38)