Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poczta Polska chwali się wynikiem. Wzrost o 20 proc.

41
Podziel się:

W ubiegłym roku Poczta Polska rozwijała segment paczkowy poprzez nową ofertę i strategiczne alianse. Poczta podpisała bowiem porozumienie o strategicznej współpracy w skali globalnej z chińskim gigantem kurierskim STO Express, który wysyła ponad 14 mld przesyłek rocznie.

Poczta Polska chwali się wynikiem. Wzrost o 20 proc.
(Bartosz Wawryszuk)

Sprzedaż usług kurierskich przez Pocztę Polską w 2016 r. wzrosła o jedną piątą w porównaniu do roku poprzedniego - poinformowała w środę Poczta Polska w komunikacie.

Dodano, że cały rynek paczkowy dla biznesu w Poczcie Polskiej wzrósł w tym czasie o 17 proc. Z kolei sprzedaż usług z opcją odbioru w punkcie rok temu wobec 2015 r. wzrosła o dwie trzecie.

W ubiegłym roku Poczta Polska rozwijała segment paczkowy poprzez nową ofertę i strategiczne alianse. Poczta podpisała bowiem porozumienie o strategicznej współpracy w skali globalnej z chińskim gigantem kurierskim STO Express, który wysyła ponad 14 mld przesyłek rocznie. Współpraca z Pocztą Polską dotyczy logistyki, magazynowania, konfekcjonowania i dostarczania przesyłek na terenie Europy i Azji.

Firma podpisała również strategiczne porozumienie ze spółką Ruch, zwiększając docelowo sieć punktów odbioru do prawie 7 tys. W efekcie sieć click & collect (zamów online i odbierz w punkcie) Poczty Polskiej jest dziś największą tego typu w kraju.

Poczta Polska wprowadziła ponadto w ubiegłym roku nowe kategorie wagowe paczek. - Zmiany stały się dużym udogodnieniem dla przedsiębiorców z branży e-commerce. Nasze działania sprzedażowe spowodowały, że na koniec 2016 roku pozyskaliśmy o 4,5 proc. klientów umownych więcej niż rok wcześniej - powiedział Paweł Kopeć, dyrektor zarządzający pionem sprzedaży Poczty Polskiej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(41)
xcx
7 lat temu
16 protest Pocztowców chcemy tysiaka do wypłaty.
cadyk
7 lat temu
Żaden sukces . Wszystko podrożało przesyłki listowe o100%. Takich menadzerów na smietnik .
zych
7 lat temu
Brawo Poczta Polska. Ostatnio nadawałam i odbierałam paczkę. Paczki dostarczono w ciągu 24 godzin z jednego krańca Polski na drugi . Na dodatek jedna paczka była nadana do małej miejscowości bez urzędu pocztowego.
aqq
7 lat temu
Wy zwiększyliście??? czy wasi klienci mają większą wysyłkową sprzedaż??? Wasza innowacja to podpaski na poczcie i nasiona pietruszki.
i
7 lat temu
Dlaczego nie mówią o wyniku finansowym? Cały czas wzrost ale gdzie zysk?gdzie podwyżki dla pracowników? Gdzie jakość?
...
Następna strona