Notowania

podatki
26.12.2017 08:50

Podatki w ostrzejszej wersji

Nowelizacja ustawy o CIT, PIT i zryczałtowanym podatku dochodowym wprowadza liczne obostrzenia podatkowe. Np. wprowadzone zmiany w zakresie podatku CIT dotyczą m.in. ograniczenie możliwości zaliczenia do kosztów wydatków na niektóre usługi niematerialne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)

Nowelizacja ustawy o CIT, PIT i zryczałtowanym podatku dochodowym wprowadza liczne obostrzenia podatkowe. Np. zmiany w zakresie podatku CIT dotyczą m.in. ograniczenia możliwości zaliczenia do kosztów np. wydatków na niektóre usługi niematerialne.

A chodzi o usługi doradcze, reklamowe, marketingowe, przetwarzania danych, koszty licencyjne, koszty ubezpieczeń, gwarancji i poręczeń, jednak z wyłączeniem udzielanych przez podmioty profesjonalne np. banki, towarzystwa ubezpieczeń i reasekuracji.

Koszty te zostały ograniczone do 5 proc. EBITDA. Limit ma zastosowanie do kosztów przekraczających w roku podatkowym 3 mln zł. - Takie obostrzenia dotyczą tylko grup kapitałowych, a będą problemem zwłaszcza dla firm w słabszej kondycji finansowej - mówi w rozmowie z MarketNews24 Paweł Tomczykowski, partner zarządzający, Kancelaria Ożóg Tomczykowski.

Tagi: podatki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
MarketNews24
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-12-2017

rickjak moga tak okradaja!!! tzw.dobra zmiana!!!!

26-12-2017

JuhasFirmy w słabszej kondycji finansowej z kosztami przekraczającymi 3mln złotych. LITOŚCI

26-12-2017

FranekKażdy rząd i ten również musi pamiętać że o zamożności państwa nie stanowi zamożna władza i jego urzędy , tylko zamożne społeczeństwo!!!!!!

Rozwiń komentarze (6)