Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Monika Szafrańska
|

Podatki w ostrzejszej wersji

6
Podziel się:

Nowelizacja ustawy o CIT, PIT i zryczałtowanym podatku dochodowym wprowadza liczne obostrzenia podatkowe. Np. wprowadzone zmiany w zakresie podatku CIT dotyczą m.in. ograniczenie możliwości zaliczenia do kosztów wydatków na niektóre usługi niematerialne.

Podatki w ostrzejszej wersji
(Bartosz Krupa/East News)

Nowelizacja ustawy o CIT, PIT i zryczałtowanym podatku dochodowym wprowadza liczne obostrzenia podatkowe. Np. zmiany w zakresie podatku CIT dotyczą m.in. ograniczenia możliwości zaliczenia do kosztów np. wydatków na niektóre usługi niematerialne.

A chodzi o usługi doradcze, reklamowe, marketingowe, przetwarzania danych, koszty licencyjne, koszty ubezpieczeń, gwarancji i poręczeń, jednak z wyłączeniem udzielanych przez podmioty profesjonalne np. banki, towarzystwa ubezpieczeń i reasekuracji.

Koszty te zostały ograniczone do 5 proc. EBITDA. Limit ma zastosowanie do kosztów przekraczających w roku podatkowym 3 mln zł. - Takie obostrzenia dotyczą tylko grup kapitałowych, a będą problemem zwłaszcza dla firm w słabszej kondycji finansowej - mówi w rozmowie z MarketNews24 Paweł Tomczykowski, partner zarządzający, Kancelaria Ożóg Tomczykowski.

podatki
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
MarketNews24
KOMENTARZE
(6)
Głos
5 lata temu
Mam jeszcze taką ogromną petycję i zarazem prośbę. Mianowicie chodzi o firmy z branży HR, to nic innego jak pralnie faktur i generatory różnorodnych kosztów dla spółek powiązanych. Wysyłanie CV do tych firm to strata czasu a dla nich to materiał handlowy za ogromne pieniądze, dane są sprzedawane jak towar najwyższej jakości. W roku 2016 wysłałem ponad 200 CV w poszukiwaniu pracy, nie chcę wdawać się w szczegóły treści i doświadczenia zawodowego, bowiem z pewnością nie zasługuje ono z pewnością na pogardę. Zamiast pracodawców oddzwaniali wszyscy ubezpieczyciele, podmioty świadczące usługi handlowe itd.
mietek
5 lata temu
no i w końcu skończą się fakturki z centrali w lichtensteinie dla biedronki po 5 mld zł za logo ( rick i inne srycki ) haha , nareszcie!!!!!!!!!!
rick
5 lata temu
jak moga tak okradaja!!! tzw.dobra zmiana!!!!
Franek
5 lata temu
Każdy rząd i ten również musi pamiętać że o zamożności państwa nie stanowi zamożna władza i jego urzędy , tylko zamożne społeczeństwo!!!!!!
Juhas
5 lata temu
Firmy w słabszej kondycji finansowej z kosztami przekraczającymi 3mln złotych. LITOŚCI