Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
17.09.2018 07:27

Ministerstwo Finansów tworzy nowe przepisy. Pełno w nich sprzeczności i błędów gramatycznych

Problemy z logiką, interpunkcją i gramatyką. Do tego wielopiętrowe zadnia i kaskadowe odesłania. Językoznawcy i eksperci podatkowi nie zostawiają na nowelizacji suchej nitki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Nowe prawo podatkowe ma być przejrzyste, skuteczne i przyjazne – tak przynajmniej zapewniało Ministerstwo Finansów. Projekt nowelizacji ustaw podatkowych, który resort przekazał do konsultacji społecznych jest jednak tego zaprzeczeniem. Dziennik Gazeta Prawna pisze wręcz o oblanym egzaminie z języka polskiego.

- Tego nie da się ani czytać, ani zrozumieć – twierdzą zgodnie na łamach DGP językoznawca prof. Jerzy Bralczyk i doradca podatkowy Piotr Liss.

Dokument naszpikowany jest błędami gramatycznymi, wielopiętrowymi zdaniami, nielogicznymi definicjami i kaskadowymi odniesieniami – pisze DGP.

Językoznawca mówi o zaplątaniu, które sprzyja nielogiczności. - Nielogiczność zaś sprzyja niegramatyczności. A całość łączy się ze sobą, tworząc niezrozumiałą, piętrową konstrukcję - wyjaśnia prof. Bralczyk.

- Przepisy powinny być konstruowane tak, aby osoba nieposiadająca specjalistycznej wiedzy mogła odczytać, co autor miał na myśli – zaznacza na łamach dziennika Piotr Liss, doradca podatkowy, partner w RSM Poland. – Szczerze mówić przepis ten przerósł moją możliwość percepcji już po drugiej linijce – przyznaje odnosząc się do zawartej w projekcie ustawy definicji ”Ogólnej cechy rozpoznawczej”.

Konsultacje już się zakończyły. Na zapoznanie z tak skonstruowanymi przepisami organizacje biznesowe i społeczne miały ledwie dwa tygodnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, wiadomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-09-2018

GOŚĆTak to jest jak do władzy dorwą się NIEUKI.???????

17-09-2018

bemerytkaNie dziwię się, skoro u władzy mamy przedstawicili PIS z 3 na dyplomach.

17-09-2018

123"wielopiętrowe zadnia" a cóż to za dziwadło?

Rozwiń komentarze (35)