Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poczta Polska będzie oferować podpis elektroniczny

10
Podziel się:

Podpisane porozumienie ma umożliwić wspieranie administracji w budowie Polski cyfrowej.

Poczta Polska będzie oferować podpis elektroniczny
(Jacek Bereźnicki)

Upowszechnienie elektronicznego podpisu to cel podpisanego w piątek trójstronnego porozumienia o współpracy pomiędzy Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, Pocztą Polską i jej spółką córką - Pocztą Polską Usługi Cyfrowe.

- Spółka PWPW jest dostarczycielem elektronicznego podpisu. Chcemy na bazie placówek i sieci dystrybucji bardzo dobrze rozwiniętej, profesjonalnej Poczty Polskiej oferować ten podpis elektroniczny obywatelom. Tak żeby udział w rynku obrotu i użytkowania podpisu elektronicznego zwiększał się systematycznie - powiedział prezes PWPW Piotr Woyciechowski.

Podpisane porozumienie ma umożliwić wspieranie administracji w budowie Polski cyfrowej.

Pod koniec sierpnia minister cyfryzacji Anna Streżyńska oraz minister budownictwa i infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisali z przedstawicielami Poczty Polskiej umowę o współpracy w obszarze cyfryzacji państwa. Umowa dotyczy integracji systemów informatycznych administracji, z których korzystają obywatele, z pocztową platformą Envelo, za pomocą której można m.in. wysyłać elektroniczne kartki i listy, które Poczta doręcza potem w tradycyjnej formie.

Pracownicy oraz partnerzy grupy spółek PP oraz klienci indywidualni PP otrzymają m.in. kwalifikowany podpis elektroniczny. Podpisy będą wykonywane na kartach kryptograficznych.

Ponadto, pracownikom Poczty Polskiej zostały zaoferowane legitymacje korporacyjne z możliwością zainstalowania podpisu kwalifikowanego - będą one posiadać szereg zabezpieczeń przed fałszowaniem i pełnić m.in. funkcje identyfikacyjne, dostępowe, a także poświadczające uprawnienia użytkowników.

Woyciechowski zapowiedział także, że PWPW przeprowadzi szkolenia dla pracowników PP na temat zabezpieczenia dokumentów oraz weryfikacji ich autentyczności.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
joni
5 lata temu
Dlaczego poczta chce mój podpis elektroniczny nawet jeżeli nie wyrażam na to zgody ? Mam prawo odmówić rozpoznawania mojego podpisu. Ale jeżeli nie podpisze to nie wydadzą mi listu to jest szantaż. Co na to przepisy ?
ola01
8 lat temu
Jako były pracownik poczty nie jeden raz postulowałam aby listonosze robili w pierwszej kolejności to co jest ich priorytetem czyli terminowe doręczanie przesyłek , terminowe wypłaty świadczeń pieniężnych , Władze były innego zdania. Listonosze MUSIELI WYKONAĆ PLAN KREDYTÓW ,LOKAT , UBEZPIECZEŃ , sprzedaży różnych towarów i gazet itp... Ludzie czasami słusznie się skarżyli , ale proszę nie obwiniać listonoszy.NA TEN TEMAT MOŻNA BY NAPISAĆ KSIĄŻKĘ.Powiem tylko , że osoby które nie mogły pogodzić się z takim stanem rzeczy musiały skorzystać z PDO.
Robek
8 lat temu
Najpierw to niech Poczta Polska (jak siebie nazywa) zajmie się terminowością doręczania przesyłek. W mojej miejscowości (miejscowość bezpośrednio granicząca z Warszawą) listy z Warszawy doręczane są w terminie 1,5 tygodnia, w obrębie tej samej miejscowości okrągły tydzień, listonosz pojawia się raz w tygodniu a ostatnio nawet naczelnik doręcza listy. Dopóki tego nie opanują lepiej niech się za nic więcej nie zabierają...
madzia ateist...
8 lat temu
Poczta Polska jest przesiąknięta klechowym OBSKURANTYZMEM!!! Książki o żywotach "świętych", albo kucharskie... Nigdy tam nie zachodzę!!! Widzę przez szyby jakie tam wstecznictwo. Nie będę wspomagać okupantów w kieckach.
fen53
8 lat temu
to nie jest poczta polska to jest SA