Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja dostanie w 2015 r. 100 mln zł na nowe radiowozy i inne pojazdy

0
Podziel się:

Pieniądze przeznaczone zostaną na wymianę ponad 1,5 tys. pojazdów. Wśród nich będą samochody, zarówno nieoznakowane, jak i oznakowane, a także nowe furgony, motocykle i quady.

Policja dostanie w 2015 r. 100 mln zł na nowe radiowozy i inne pojazdy
(Piotr Kamionka/REPORTER)

100 mln zł zostanie przeznaczonych w przyszłorocznym budżecie policji na wymianę radiowozów oraz innych środków transportu - poinformowało MSW. Planowane są zakupy m.in. radiowozów, samochodów terenowych, furgonów, śmigłowca oraz różnego rodzaju łodzi i quadów.

Resort spraw wewnętrznych przypomina, że ostatnia tak duża wymiana policyjnych pojazdów miała miejsce w latach 2007-2010; w latach 2014-2017 planowana jest kolejna modernizacja dużej części floty.

W przyszłorocznym budżecie policji na ten cel zarezerwowano około 100 mln zł. Przeznaczone zostaną na wymianę ponad 1,5 tys. pojazdów. Wśród nich będą samochody, zarówno nieoznakowane, jak i oznakowane, a także nowe furgony, motocykle i quady. Planowane są również zakupy śmigłowca oraz różnego rodzaju łodzi.

Szefowa MSW Teresa Piotrowska zapowiedziała niedawno, że dodatkowe pieniądze zostaną także przeznaczone na umundurowanie i uzbrojenie. Ponadto od stycznia wynagrodzenia pracowników cywilnych służb mundurowych podległych MSW wzrosną o 145 zł.

_ - Z perspektywy zwykłego obywatela dobrze wyszkolona, posiadająca niezbędne środki i pracująca w godnych warunkach policja stanowi podstawę naszego bezpieczeństwa _ - mówiła Piotrowska podczas posiedzenia sejmowej komisji spraw wewnętrznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Szefowa MSW "nie straszna policjantom" Teresa Piotrowska spotkała się z ustępującym Bartłomiejem Sienkiewiczem.
250 miliardów zł wydadzą samorządy. Na co? Marszałek Sejmu podkreślił, że przy tworzeniu projektów finansowanych ze środków unijnych konieczna jest mądrość i odpowiedzialność.
Niepokojący raport MSW. Rośnie liczba... W 2013 r. zostało skazanych 139 osób; o 20 więcej niż rok wcześniej
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)