Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska firma po sukcesie w Norwegii chce zdobyć rynek w Szwecji. Ma niezły patent

2
Podziel się:

Unibep planuje wejście w tym roku na rynek szwedzki z ofertą budowy domów w technologii modułowej, poinformował przewodniczący rady nadzorczej spółki Jan Mikołuszko.

Polska firma po sukcesie w Norwegii chce zdobyć rynek w Szwecji. Ma niezły patent
(Unibep/materiały prasowe)

Unibep planuje wejście w tym roku na rynek szwedzki z ofertą budowy domów w technologii modułowej - poinformował przewodniczący rady nadzorczej spółki Jan Mikołuszko.

- Doświadczenia norweskie przekładamy na szwedzkie. Jestem przekonany, że firma wejdzie w tym roku na rynek szwedzki. Są zaawansowane przygotowania do tego ruchu - powiedział Mikołuszko w rozmowie z ISBnews w kuluarach Europejskiego Kongresu Finansowego.

- Ta idea norwesko-szwedzka jest związana z eksportem produktu i usług: razem z naszym produktem, którym są domy modułowe, idą usługi. To gigantycznie ogranicza ryzyko, a jednocześnie daje cenne przewagi konkurencyjne - wyjaśnił szef rady nadzorczej.

Mikołuszko poinformował także, że Unibep kończy już przedefiniowywanie swojej obecności na rynku niemieckim.

- Mamy inny pomysł na obecność w tym kraju. Z kolei z Rosji wycofujemy się - nie ma tam przestrzeni dla zagranicznych generalnych wykonawców - powiedział także.

- Nasz cel w perspektywie 4-5 lat to zbliżać się do 50 proc. udziału eksportu w przychodach [wobec około 25 proc. obecnie]. Mamy taką ideę, żeby stać się firmą międzynarodową - podsumował szef rady nadzorczej spółki.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,24 mld zł w 2015 r.

budownictwo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Wojtek571
7 lat temu
No to szwedzcy służący będą mieli gdzie mieszkać, bo przecież ich domki jednorodzinne są potrzebne kozo.ebcom.
Patrycja
7 lat temu
Tak trzymać! Życzę wielkich sukcesów. Polska firma znalazla wspaniały pomysł na biznes, odważnie zdobywa nowe rynki i przynosi nam dumę.