Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska misja gospodarcza w Indiach. Kolejne firmy chcą zawojować obiecujący rynek

0
Podziel się:

Wiceminister rozwoju Radosław Domagalski ocenia, że ten rok może być rokiem przełomowym dla relacji polsko-indyjskich.

Polska misja gospodarcza w Indiach. Kolejne firmy chcą zawojować obiecujący rynek
(Srisez/wikimedia (CC BY-SA 3.0))
bELoqOut

Polskie firmy starają się o kontrakty na indyjskim rynku, między innymi związane z energetyką. Do Indii jedzie kolejna polska misja gospodarcza. Przedsiębiorcy wezmą udział w targach górniczych, które we wtorek - 23 lutego - rozpoczynają się w Kalkucie.

Wiceminister rozwoju Radosław Domagalski ocenia, że ten rok może być rokiem przełomowym dla relacji polsko-indyjskich. Wyjaśnia, że po to, by zwiększyć wydobycie tak potrzebnego indyjskiej gospodarce węgla, kraj ten musi inwestować w kopalnie - już istniejące i budowę nowych.

To, według niego, jest szansą dla naszego górnictwa, które ma technologie i doświadczenia. Zaznaczył, że polski biznes jest zainteresowany między innymi dwoma dużymi projektami górniczymi - pierwszy z nich jest związany z uruchomieniem nowych kopalni, drugi z koksowniami.

bELoqOuv

Współpraca energetyczna między Polską a Indiami była także jednym z ważniejszych tematów poruszanych podczas ostatniej misji gospodarczej do Bombaju, która zakończyła się na początku tego tygodnia.

Targi IME ("International Mining, Exploration, Mineral Processing Technology, Metals & Machinery Exhibition 2016") to jedno z największych wydarzeń dotyczące maszyn i technologii górniczych na świecie. Organizowane jest co dwa lata. Targi potrwają do 27 lutego.

bELoqOuW
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)