Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polski Fundusz Rozwoju ma nowego wiceprezesa

0
Podziel się:

Rada Nadzorcza Polskiego Funduszu Rozwoju powołała Marcina Piaseckiego na wiceprezesa zarządu ds. inwestycyjnych z dniem 1 czerwca br. - poinformował w czwartek Polski Fundusz Rozwoju. Piasecki ma odpowiadać za strategię Funduszu dotyczącą inwestycji kapitałowych.

Polski Fundusz Rozwoju ma nowego wiceprezesa

Rada Nadzorcza Polskiego Funduszu Rozwoju powołała Marcina Piaseckiego na wiceprezesa zarządu ds. inwestycyjnych z dniem 1 czerwca - poinformował w czwartek Polski Fundusz Rozwoju. Piasecki ma odpowiadać za strategię Funduszu dotyczącą inwestycji kapitałowych.

"Powołanie pana Marcina Piaseckiego do zarządu jest ważnym elementem budowy nowych struktur zintegrowanej grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Jego wiedza i doświadczenie będą bardzo potrzebne przy tworzeniu strategii i nadzorowaniu projektów inwestycyjnych grupy" - podkreślił cytowany w komunikacie prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.

Do kompetencji nowego wiceprezesa - jak podkreślono w komunikacie - będzie należeć m.in.: wypracowanie strategii Funduszu w zakresie inwestycji kapitałowych oraz bezpośredni nadzór nad zespołem inwestycyjnym spółki.

Cytowany w komunikacie Marcin Piasecki ocenił, że "PFR ma szansę skutecznie wypełniać lukę kapitałową istniejącą na naszym rynku, a tym samym pomóc uwolnić potencjał polskich przedsiębiorców". "Również na polskim rynku, tak jak ma to miejsce w Niemczech czy Francji, możliwe jest stworzenie państwowego funduszu inwestycyjnego, będącego źródłem <

Fundusz poinformował, że głównym zadaniem jego zarządu jest opracowanie strategii oraz budowa grupy PFR, "integrującej instrumenty i instytucje wspierające rozwój społeczno-gospodarczego Polski". "Kluczowym elementem dla rządowego sukcesu <Mateusz Morawiecki.

Spółka podała, że Piasecki zdobywał doświadczenie jako menedżer w wiodących instytucjach finansowych i inwestycyjnych. Pracował w bankowości inwestycyjnej Citigroup w Paryżu i Londynie. W 2008 r. dołączył do zespołu międzynarodowych ekspertów w państwowej firmie inwestycyjnej Mubadala Development Company w Abu Zabi. Pracował też w Londynie dla Kulczyk Investments. Od września 2013 r. był dyrektorem inwestycyjnym w spółce Polskie Inwestycje Rozwojowe.

Piasecki ukończył m.in. studia magisterskie w zakresie finansów na ESCP Europe w Paryżu oraz wydział zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jest członkiem zespołu ekspertów, pracujących przy wicepremierze Mateuszu Morawieckim, nad przygotowaniem "Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju".

W połowie kwietnia br. resort rozwoju poinformował, że Fundusz został utworzony na bazie spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe; w Krajowym Rejestrze Sądowym została zarejestrowana zmiana nazwy spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe (PIR) SA na Polski Fundusz Rozwoju (PFR) SA.

"Grupa ma integrować takie instytucje jak m.in.: KUKE SA, Bank Gospodarstwa Krajowego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA, Agencja Rozwoju Przemysłu SA" - podkreślono w czwartkowym komunikacie.

"Główne obszary działalności Polskiego Funduszu Rozwoju to wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, finansowanie i promocja innowacji, projekty infrastrukturalne, rozwój eksportu oraz inwestycji zagranicznych. Celem utworzenia nowej struktury polskiego banku rozwoju, zgodnej z najlepszymi międzynarodowymi standardami, jest zapewnienie sprawnych narzędzi realizacji polityki rozwoju, zwiększenie potencjału inwestycyjnego i gospodarczego Polski w ramach jednolitej platformy instrumentów rozwojowych dla klientów indywidualnych, przedsiębiorców i samorządów" - głosi komunikat PFR.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)