Notowania

francja
27.12.2014 20:00

Pomoc bezdomnym. Francja "robi co może", ale to za mało

Organizacja Lekarze Bez Granic bije na alarm - brakuje wystarczających środków na zapewnienie schronienia przed zimnem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ell brown/CC/Flickr)

Władze twierdzą, że robią co mogą.

W Calais, dokąd przybywają setki nielegalnych imigrantów, którzy marzą o tym, aby przedostać się stamtąd przez Kanał La Manche do Wielkiej Brytanii, lokalne władze zorganizowały nocleg dla pół tysiąca osób. Ale takie kroki, według prawa można podejmować, gdy temperatury są minusowe. Co więcej przepisy ściśle określają przez ile dni to może trwać.

Stąd reakcja organizacji Lekarze Bez Granic, która jest zdania, że już obecne chłody jakie przyszły po okresie względnie łaskawej pogody, mogą dla wielu mieszkających pod chmurką być trudną próbą.

Tymczasem we Francji, ze względu na kryzys i bezrobocie coraz więcej rodzin znajduje się na bruku. W całym kraju istnieje 20 tysięcy miejsc, gdzie potrzebujący mogą się schronić, ale tych, którzy chcieliby z tego skorzystać jest co najmniej 50 tysięcy - bezdomnych jest trzy razy tyle.

Lekarze Bez Granic podkreślają, że wielu spośród nich żyje w tragicznych warunkach higienicznych, nie ma stałego dostępu do wody i cierpi na schorzenia układu pokarmowego, infekcje a także ma problemy natury psychologicznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Dron listonosz. Francuska poczta robi testy Przepisy w tym zakresie są jednak dosyć restrykcyjne.
Kreml żąda od Francji wydania Mistrali Umowę o wartości 1,2 mld euro na dostawę do Rosji dwóch mistrali Francja podpisała w 2011 roku.
We Francji ostrzeżenie przed atakiem W ostatnich dniach doszło do trzech aktów agresji wobec przypadkowych osób i funkcjonariuszy policji.
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz