Notowania

wiadomości
22.06.2016 12:53

Porozumienie Poczty Polskiej z chińskim gigantem kurierskim

Poczta Polska zawarła porozumienie o strategicznej współpracy z chińską firmą kurierską STO Express - poinformowała w środę Poczta Polska. STO Express wysyła rocznie ponad 14 mld przesyłek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artem Yurchenko/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Poczta Polska zawarła porozumienie o strategicznej współpracy z chińską firmą kurierską STO Express. Ma ono dotyczyć logistyki, magazynowania, konfekcjonowania i dostarczania przesyłek na terenie Europy i Azji. STO Express wysyła rocznie ponad 14 mld przesyłek.

- Poczta Polska chce skorzystać na odtworzeniu Jedwabnego Szlaku. Handel transgraniczny to przyszłość biznesu logistycznego, a my posiadamy potencjał i idealne położenie, by z tej szansy skorzystać - powiedział wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

STO Express to nie jedyna firma, z którą polski operator prowadzi negocjacje. "Poczta rozmawia zarówno z dużymi korporacjami, jak i małymi i średnimi przedsiębiorstwami z Europy i Azji. Spółka wraz z kilkunastoma innymi operatorami, m.in. z Chin, Tajlandii, Japonii oraz Niemiec czy Francji, została sygnatariuszem deklaracji z Chongqing. Jej celem jest wypracowanie korzystnych możliwości rozwoju handlu transgranicznego. Do porozumienia przystąpili także potentaci handlu internetowego, np. chiński serwis Alibaba" - napisano w środowym komunikacie.

Jedwabny szlak to dawna droga handlowa łącząca Chiny z Europą. Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping trzy lata temu ogłosił powrót do tej tradycji, co oznacza utworzenie największego korytarza ekonomicznego na świecie.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-06-2016

Kaz09Poczta Polska nie potrafi dostarczać terminowo paczek w Polsce , a wybiera się do Chin. Po zmianie zarządu zaczynają tworzyć sen o wielkiej poczcie , … Czytaj całość

22-06-2016

Artur Pieprzykna 200 % będę bojkotował to chiński ścierwo , niech wypieprzają ze swoją kuchnią i to jak najdalej od tego kraju , nie zarobicie na mnie nawet 1 … Czytaj całość

23-06-2016

studentPoczta to jedyna firma z której korzystam, studiuje i nie ma mnie zawsze w domu a jeb..e firmy kurierskie potem musze h wie gdzie po odbiór paczki... … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)