Notowania

wiadomości
01.10.2014 17:57

Port w Kaliningradzie powstanie. Zapadła decyzja

- To niedobra informacja dla pomorskich portów i dla naszego regionu - uważa Teresa Kamińska, prezes pomorskiej specjalnej strefy ekonomicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tom Verlinden/wikimedia)
Pionerski

W mieście Pionerski do 2020 roku powstanie międzynarodowy port morski - podaje Radio Głos Rosji. Port będzie mógł przyjmować duże statki pasażerskie.

_ Poza tym w rejonie miejscowości Jantarny ma zostać zbudowany głębokowodny port dla statków transportowych. - To niedobra informacja dla pomorskich portów i dla naszego regionu _ - uważa Teresa Kamińska, prezes pomorskiej specjalnej strefy ekonomicznej.

Według niej, port może być także wykorzystywany przez wojsko. _ - Na pewno takie kroki ze strony Rosji wymagają dużo uwagi i przeprowadzenia analizy _ - mówi Teresa Kamińska.

Obecnie kaliningradzki port morski nie może przyjmować dużych statków pasażerskich, w związku z czym region traci możliwość pracy z pasażerami wycieczkowców. Prace nad budową portu mają rozpocząć się w przyszłym roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Były kanclerz Niemiec apeluje o dialog z Rosją Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder opowiedział się podczas spotkania niemieckich i rosyjskich biznesmenów w Rostocku za kontynuowaniem dialogu z Rosją pomimo konfliktu o Ukrainę.
Rosja ochroni swoich obywateli. Także tam Rosja ochroni swoich obywateli w przypadku konfliktu zbrojnego w Naddniestrzu - zapewnił wicepremier Dmitrij Rogozin.
Putin skarży się na ataki hakerów Rosja nie rozważa ograniczania krajowym użytkownikom dostępu do internetu - powiedział w środę prezydent Władimir Putin. Podkreślił, że od wybuchu kryzysu na Ukrainie zaobserwowano drastyczne zwiększenie liczby ataków na rosyjskie domeny internetowe.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz