Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Monika Szafrańska
|

Fiskus tworzy portal dłużników. Ma działać już od początku 2018 r.

78
Podziel się:

Skarbówka ujawni dane firm oraz osób fizycznych, które zalegają z zapłatą co najmniej 5 tys. zł podatku - informuje w środę "Rzeczpospolita".

Nowy portal ma ułatwić przedsiębiorcom sprawdzanie kontrahentów
Nowy portal ma ułatwić przedsiębiorcom sprawdzanie kontrahentów (Stanislaw Kowalczuk/East News)

Ministerstwo Finansów tworzy nowy portal, na którym przedsiębiorcy sprawdzą, czy ich kontrahent płaci podatki, ZUS i inne opłaty, w tym np. za użytkowanie wieczyste czy mandaty. Rejestr Należności Publicznoprawnych ma działać już od początku 2018 r. Trafią do niego dłużnicy, których łączna zaległość wraz z odsetkami przekracza 5 tys. zł. "Rejestr ma zwiększyć bezpieczeństwo w kontaktach biznesowych" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Zobacz także: Marek Jakubiak o powstaniu Krajowej Administracji Skarbowej. Zobacz wideo:

- Dłużników powinno to zmobilizować do dobrowolnej zapłaty bez konieczności wszczynania egzekucji - powiedział dziennikowi wiceminister finansów Paweł Cybulski.

Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie sposób i tryb korzystania z rejestru. Resort finansów określi szczegóły w stosownym rozporządzeniu.

Wiceminister Cybulski ujawnia natomiast, że będzie można sprawdzać tego, kto się na to zgodzi. W praktyce firma zyska dostęp do informacji na temat kontrahenta, jeżeli będzie miała jego pisemne upoważnienie. Ma być ono ważne przez 60 dni.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(78)
PIT
6 lat temu
Proponuje każdemu dłużnikowi założyć na szyję tabliczkę -JESTEM DŁUŻNIKIEM PASTWA.A na plecach napisać CHWALMY PIS. I WIELEBNEGO OJCA RYDZYKA.Przecie on dostaje auta od bezdomnych!!!!!CUDA
Ktoś360
7 lat temu
Dajcie dane to może się uda skasować jakiś kredyt.
maxior skarbo...
7 lat temu
Proponuje zeby Banas zwolnił wszytkich z KAS to bedzie dużo oszczedności i na budzet styknie, do urzedów wystsrcza gimbazy, jak to kapica kiedys rzekł - urzad robi proste czynności matematyczne - po co to utrzymywac nierobow - Banas i Morawiecki wszytko zrobiom, sami ! ! !
jasio
7 lat temu
a kiedy w końcu ktoś się odważy zabrać za czarnych pasożytów, kiedy kasy fiskalne, kiedy podatki od nieruchomości
piki
7 lat temu
gratuluję jak zwykle dobrego pomysł .... jak dłużnik się zgodzi........he he he
...
Następna strona