Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pożary w bawarskich schroniskach przygotowanych dla uchodźców

0
Podziel się:

W trzech obiektach w Bawarii, w których mieli być zakwaterowani uchodźcy, w nocy wybuchły pożary.

Pożary w bawarskich schroniskach przygotowanych dla uchodźców
(PAP/EPA)

Policja podejrzewa podpalenie. Na ścianach jednego z tych budynków ktoś wymalował swastyki. Kanclerz Angela Merkel potępiła zamach.

Wszystkie trzy obiekty w pobliżu Norymbergi - opuszczona restauracja, szopa i pusty dom mieszkalny - były ostatnio przebudowane i przystosowane do przyjęcia uchodźców. W najbliższych tygodniach mieli w nich zamieszkać cudzoziemcy ubiegający się o azyl w Niemczech.

Straż pożarna, zaalarmowana przez jedną z mieszkanek, szybko ugasiła pożary. Podczas akcji gaśniczej jeden ze strażaków odniósł niewielkie obrażenia. Straty materialne wstępnie oszacowano na 700 tysięcy euro. Żaden z tych trzech budynków nie nadaje się obecnie do zamieszkania.

Kanclerz Merkel potępiła _ przypadki bezczeszczenia ośrodków dla azylantów _. _ Nie będziemy tego tolerować _ - zapewniła przemawiając na zjeździe bawarskiej CSU w Norymberdze. _ Każdy, kto do nas przybywa, ma prawo wymagać, by się z nim obchodzono fair _ - podkreśliła szefowa rządu.

Szef CSU Horst Seehofer oświadczył, że w społeczeństwie niemieckim nie ma miejsca dla _ brunatnej ideologii _.

Minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann (CSU) zapowiedział wzmocnienie ochrony wszystkich obiektów, w których zakwaterowani są azylanci. Podkreślił, że nie ma wątpliwości, iż pożary były wynikiem podpalenia. Wyraził podejrzenie, że dokonali tego skrajnie prawicowi radykałowie.

Prezydent Niemiec Joachim Gauck demonstracyjnie odwiedził po południu ośrodek w Magdeburgu zajmujący się integracją nieletnich uchodźców, którzy przyjechali do Niemiec bez rodziców. Gauck zapewnił, że Niemcy nie dadzą się zastraszyć podpalaczom. Prezydent przyznał, że konieczna jest dyskusja o tym, ilu uciekinierów mogą przyjąć Niemcy.

W Niemczech rośnie niepokój z powodu rosnącej liczby cudzoziemców szukających schronienia w tym kraju. W bieżącym roku liczba osób ubiegających się o azyl ma przekroczyć 200 tys. i będzie najwyższa od połowy lat 90. W Berlinie mieszkańcy protestują przeciwko planom budowy kolejnych ośrodków dla uchodźców. W Dreźnie, Lipsku i kilku innych miastach odbywają się co poniedziałek marsze protestacyjne przeciwko _ islamizacji _ Niemiec. Władze ostrzegają, że uzasadnione obawy obywateli wykorzystuje skrajna prawica.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)