Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pracodawcy zawalczą o kandydatów do pracy

11
Podziel się:

Wzmacniający się rynek pracownika w 2017 r. będzie nie lada wyzwaniem dla firmowych działów HR - pisze w czwartkowym wydaniu "Puls Biznesu".

Pracodawcy zawalczą o kandydatów do pracy
(baranq/Shutterstock)

Wzmacniający się rynek pracownika w 2017 r. będzie nie lada wyzwaniem dla firmowych działów HR - pisze "Puls Biznesu".

Umacniająca się pozycja kandydata obecnie najbardziej widoczna jest w branżach nowych technologii, usług biznesowych oraz stanowisk inżynieryjnych i technicznych. W tych sektorach pracownicy rozważający zmianę pracy będą otrzymywać kontroferty od obecnych pracodawców. Aż 64 proc. firm deklaruje, że składało w 2016 r. taką propozycję przynajmniej niektórym pracownikom.

Trudność związana z rekrutacją pracowników sprawia, że pracodawcy zaczynają otwierać się na zatrudnianie obcokrajowców, głównie w sprzedaży i hotelarstwie. Wyzwaniem dla nich będzie zatem skuteczne zarządzanie zróżnicowanymi kulturowo zespołami. W związku z digitalizacją warto również, aby zarządzający zmienili sposób myślenia i położyli większy nacisk na aspekty związane z cyfrowymi kompetencjami swoich pracowników.

Wraz ze zmieniającymi się trendami na rynku pracy zmieniają się wymagania wobec procesu rekrutacji, a lepsze wyniki osiągają te firmy, które się do nich dostosują. Jednym z najsilniejszych kierunków w 2017 r. będzie wykorzystanie technologii i rozwiązań mobilnych. Rośnie również popularność grywalizacji - rozwiązań wprowadzających do rekrutacji elementy gier - czytamy w dzienniku.

Coraz trudniej o pracownika, nawet na kierownicze stanowisko

Już wcześniej pojawiały się informacje, że systematycznie poprawiająca się sytuacja na rynku zatrudnienia sprawia, że pracodawcy mają coraz większy problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników.Brakuje ludzi w branży nowoczesnych technologii, w transporcie, handlu, ochronie osób i mienia, medycynie, hotelarstwie czy gastronomii.

Potwierdzają to sami pracodawcy. Podkreślają, że zależy im na znalezieniu osób na przykład do sklepu, i to nie tylko sprzedawców, ale też kierowników czy dyrektorów.

Czytaj więcej TUTAJ.

gospodarka
praca
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(11)
Władysława
5 lata temu
316szkoda słów na takie pisanie, lepiej zgarnąć świeżaki dla dzieciaków, pluszakow nigdy za wiele, bit.ly/2ipIqHg, sama radość!
Wiesława
5 lata temu
461dobrze ze w polsce sa jeszcze promocje ktore potrafia oderwac sie od codziennosci, zgarnij świeżaki dla dzieci, tylko 5000sztuk!! wejdz na: bit.ly/2ipIqHg, kocham takie promocje
bukop
5 lata temu
Ta jasne jak co roku i na papierze a życie swoje - oni nie chcą płacić więcej mimo że faktycznie nie ma kto pracować (taka jest prawda a nie te bzdury tu wypisywane) !!!
Franciszka
5 lata temu
301szkoda słów na takie pisanie, lepiej zgarnąć świeżaki dla dzieciaków, spraw sobie i dzieciakom radość, bit.ly/2ipIqHg, kocham takie promocje
Dgh
5 lata temu
Tania propaganda, czytać się tego nie chce