Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pracodawcy zawalczą o kandydatów do pracy

11
Podziel się

Wzmacniający się rynek pracownika w 2017 r. będzie nie lada wyzwaniem dla firmowych działów HR - pisze w czwartkowym wydaniu "Puls Biznesu".

Pracodawcy zawalczą o kandydatów do pracy
(baranq/Shutterstock)
bDIDcUqJ

Wzmacniający się rynek pracownika w 2017 r. będzie nie lada wyzwaniem dla firmowych działów HR - pisze "Puls Biznesu".

Umacniająca się pozycja kandydata obecnie najbardziej widoczna jest w branżach nowych technologii, usług biznesowych oraz stanowisk inżynieryjnych i technicznych. W tych sektorach pracownicy rozważający zmianę pracy będą otrzymywać kontroferty od obecnych pracodawców. Aż 64 proc. firm deklaruje, że składało w 2016 r. taką propozycję przynajmniej niektórym pracownikom.

Trudność związana z rekrutacją pracowników sprawia, że pracodawcy zaczynają otwierać się na zatrudnianie obcokrajowców, głównie w sprzedaży i hotelarstwie. Wyzwaniem dla nich będzie zatem skuteczne zarządzanie zróżnicowanymi kulturowo zespołami. W związku z digitalizacją warto również, aby zarządzający zmienili sposób myślenia i położyli większy nacisk na aspekty związane z cyfrowymi kompetencjami swoich pracowników.

bDIDcUqL

Wraz ze zmieniającymi się trendami na rynku pracy zmieniają się wymagania wobec procesu rekrutacji, a lepsze wyniki osiągają te firmy, które się do nich dostosują. Jednym z najsilniejszych kierunków w 2017 r. będzie wykorzystanie technologii i rozwiązań mobilnych. Rośnie również popularność grywalizacji - rozwiązań wprowadzających do rekrutacji elementy gier - czytamy w dzienniku.

Coraz trudniej o pracownika, nawet na kierownicze stanowisko

Już wcześniej pojawiały się informacje, że systematycznie poprawiająca się sytuacja na rynku zatrudnienia sprawia, że pracodawcy mają coraz większy problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników.Brakuje ludzi w branży nowoczesnych technologii, w transporcie, handlu, ochronie osób i mienia, medycynie, hotelarstwie czy gastronomii.

Potwierdzają to sami pracodawcy. Podkreślają, że zależy im na znalezieniu osób na przykład do sklepu, i to nie tylko sprzedawców, ale też kierowników czy dyrektorów.

bDIDcUqR

Czytaj więcej TUTAJ.

bDIDcUrm
gospodarka
praca
Źródło:
KOMENTARZE
(11)
Paweł Kołobrz...
4 lata temu
Miała być Irlandia a robią nam Ukraina . Jedi wyjechali a ci co zostali zaczynaja walkę z tanią siła robocza z Ukrainy. Jest praca ale wola tanich Ukraińców
Manager
4 lata temu
[QUOTE] Potwierdzają to sami pracodawcy. Podkreślają, że zależy im na znalezieniu osób na przykład do sklepu, i to nie tylko sprzedawców, ale też kierowników czy dyrektorów. [/QUOTE] hmmm.... mam doświadczenie jako manager od ponad 4 lat i przez ostatnie 3 miesiące nie mogę znaleźć pracy w Krakowie, więc nie wiem czy do końca jest tak jak w tym artykule.
Duńczyk
4 lata temu
Pieprzenie o Szopenie. Zakłamanie i obłuda takimi tekstami, możesz mieć bogate i różnorodne doświadczenie, znać języki, komputer itd, ale wystarczy że jesteś 50+ i jedyne co mogą ci zaproponować rekruterzy to eutanazja. Wtedy tylko pomaga (czasem) że jesteś "kolegą królika". Oparte na swoich obserwacjach wśród znajomych.
bDIDcUrn
pawel
4 lata temu
uwaga, propaganda
Dgh
4 lata temu
Tania propaganda, czytać się tego nie chce