Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
29.12.2016 05:53

Pracodawcy zawalczą o kandydatów do pracy

Wzmacniający się rynek pracownika w 2017 r. będzie nie lada wyzwaniem dla firmowych działów HR - pisze w czwartkowym wydaniu "Puls Biznesu".

Podziel się
Dodaj komentarz
(baranq/Shutterstock)

Wzmacniający się rynek pracownika w 2017 r. będzie nie lada wyzwaniem dla firmowych działów HR - pisze "Puls Biznesu".

Umacniająca się pozycja kandydata obecnie najbardziej widoczna jest w branżach nowych technologii, usług biznesowych oraz stanowisk inżynieryjnych i technicznych. W tych sektorach pracownicy rozważający zmianę pracy będą otrzymywać kontroferty od obecnych pracodawców. Aż 64 proc. firm deklaruje, że składało w 2016 r. taką propozycję przynajmniej niektórym pracownikom.

Trudność związana z rekrutacją pracowników sprawia, że pracodawcy zaczynają otwierać się na zatrudnianie obcokrajowców, głównie w sprzedaży i hotelarstwie. Wyzwaniem dla nich będzie zatem skuteczne zarządzanie zróżnicowanymi kulturowo zespołami. W związku z digitalizacją warto również, aby zarządzający zmienili sposób myślenia i położyli większy nacisk na aspekty związane z cyfrowymi kompetencjami swoich pracowników.

Wraz ze zmieniającymi się trendami na rynku pracy zmieniają się wymagania wobec procesu rekrutacji, a lepsze wyniki osiągają te firmy, które się do nich dostosują. Jednym z najsilniejszych kierunków w 2017 r. będzie wykorzystanie technologii i rozwiązań mobilnych. Rośnie również popularność grywalizacji - rozwiązań wprowadzających do rekrutacji elementy gier - czytamy w dzienniku.

Coraz trudniej o pracownika, nawet na kierownicze stanowisko

Już wcześniej pojawiały się informacje, że systematycznie poprawiająca się sytuacja na rynku zatrudnienia sprawia, że pracodawcy mają coraz większy problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników.Brakuje ludzi w branży nowoczesnych technologii, w transporcie, handlu, ochronie osób i mienia, medycynie, hotelarstwie czy gastronomii.

Potwierdzają to sami pracodawcy. Podkreślają, że zależy im na znalezieniu osób na przykład do sklepu, i to nie tylko sprzedawców, ale też kierowników czy dyrektorów.

Czytaj więcej TUTAJ.

Tagi: gospodarka, praca, pracodawcy, pracownicy, pap, "puls biznesu", przegląd prasy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-12-2016

Manager[QUOTE] Potwierdzają to sami pracodawcy. Podkreślają, że zależy im na znalezieniu osób na przykład do sklepu, i to nie tylko sprzedawców, ale też … Czytaj całość

29-12-2016

Paweł KołobrzegMiała być Irlandia a robią nam Ukraina . Jedi wyjechali a ci co zostali zaczynaja walkę z tanią siła robocza z Ukrainy. Jest praca ale wola tanich … Czytaj całość

29-12-2016

paweluwaga, propaganda

Rozwiń komentarze (11)