Notowania

kraj
04.11.2016 12:07

Prezes NIK usłyszał 4 zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień

Podziel się
Dodaj komentarz
(nik.gov.pl)

- Cztery zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień usłyszał w piątek w katowickim wydziale Prokuratury Krajowej prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski (na zdjęciu). Zdaniem śledczych, szef NIK nadużył swej władzy przy obsadzaniu stanowisk w Izbie.

aktualizacja 15:49

O zarzutach poinformował dziennikarzy po przesłuchaniu Kwiatkowskiego prokurator Krzysztof Motyl.

21 października Sejm na wniosek prokuratury uchylił Kwiatkowskiemu immunitet. Chciał tego sam prezes NIK, który zapewnia, że nie popełnił przestępstwa i zależy mu na tym, by sprawa niezwłocznie została skierowana do sądu. Od piątkowego rana był przesłuchiwany w katowickiej prokuraturze. Składał obszerne wyjaśnienia.

Prokuratura zarzuciła Kwiatkowskiemu nadużycie władzy w związku z konkursami na stanowiska dyrektora delegatury NIK w Łodzi, wicedyrektora delegatury NIK w Rzeszowie i wicedyrektora departamentu środowiska NIK, a także podżegania do przestępstwa nadużycia władzy w związku z konkursem na dyrektora delegatury NIK w Rzeszowie. Według prokuratury, przy wyborze dyrektora w Łodzi prezes NIK bezprawnie unieważnił konkurs, w którym jego kandydat źle wypadł.

*Prezes NIK odrzuca zarzuty wobec niego *

Krzysztof Kwiatkowski po złożeniu wyjaśnień w prokuraturze zapewniał dziennikarzy, że jest niewinny. "Uważam, że zarzuty są bezzasadne. Nigdy nie złamałem żadnych przepisów prawa i to dzisiaj w obszernym wyjaśnieniu prokuraturze przedstawiłem ustosunkowując się do wszystkich jej wątpliwości" - powiedział prezes NIK. Krzysztof Kwiatkowski wyraził nadzieję, że sprawa trafi teraz do niezależnego sądu, gdzie będzie mógł dowieść, jaka jest prawda.

Tagi: kraj, śledztwo, pap, kwiatkowski, nik, krótka2, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-11-2016

prfRozumiem, że ten pan ogląda już świat przez kraty aresztu śledczego? Bo jeśli nie, to dlaczego nie?

04-11-2016

liloJesli on nadużył władzy, to jak nazwać "dobrą zmianę" ???!!!!

04-11-2016

Jan IIItrefny motylku - a to co wyprawia pis ze stołkami, to pryszcz ?

Rozwiń komentarze (9)