Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezes NIK usłyszał 4 zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień

9
Podziel się
Prezes NIK usłyszał 4 zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień
(nik.gov.pl)
bErljphN

- Cztery zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień usłyszał w piątek w katowickim wydziale Prokuratury Krajowej prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski (na zdjęciu). Zdaniem śledczych, szef NIK nadużył swej władzy przy obsadzaniu stanowisk w Izbie.

aktualizacja 15:49

O zarzutach poinformował dziennikarzy po przesłuchaniu Kwiatkowskiego prokurator Krzysztof Motyl.

bErljphP

21 października Sejm na wniosek prokuratury uchylił Kwiatkowskiemu immunitet. Chciał tego sam prezes NIK, który zapewnia, że nie popełnił przestępstwa i zależy mu na tym, by sprawa niezwłocznie została skierowana do sądu. Od piątkowego rana był przesłuchiwany w katowickiej prokuraturze. Składał obszerne wyjaśnienia.

Prokuratura zarzuciła Kwiatkowskiemu nadużycie władzy w związku z konkursami na stanowiska dyrektora delegatury NIK w Łodzi, wicedyrektora delegatury NIK w Rzeszowie i wicedyrektora departamentu środowiska NIK, a także podżegania do przestępstwa nadużycia władzy w związku z konkursem na dyrektora delegatury NIK w Rzeszowie. Według prokuratury, przy wyborze dyrektora w Łodzi prezes NIK bezprawnie unieważnił konkurs, w którym jego kandydat źle wypadł.

Prezes NIK odrzuca zarzuty wobec niego

Krzysztof Kwiatkowski po złożeniu wyjaśnień w prokuraturze zapewniał dziennikarzy, że jest niewinny. "Uważam, że zarzuty są bezzasadne. Nigdy nie złamałem żadnych przepisów prawa i to dzisiaj w obszernym wyjaśnieniu prokuraturze przedstawiłem ustosunkowując się do wszystkich jej wątpliwości" - powiedział prezes NIK. Krzysztof Kwiatkowski wyraził nadzieję, że sprawa trafi teraz do niezależnego sądu, gdzie będzie mógł dowieść, jaka jest prawda.

bErljpiq
kraj
pap
KOMENTARZE
(9)
jajan
5 lata temu
w świetle tego co się dzieje obecnie w obsadzaniu stanowisk misiewiczami i różnymi pokretami stawianie zarzutu ,że konkurs był przeprowadzony nieprawidłowo jest zwykłym ch**stwem.prezes nik ma też jakieś prawa i może każdy konkurs uniewaznić bez podania przyczyny.jednak niezalezny prezes to sól w oku posła kaczyńskiego i trzeba go zniszczyć.a polska popada w ruine.pis zawsze kłamie.
prf
5 lata temu
Rozumiem, że ten pan ogląda już świat przez kraty aresztu śledczego? Bo jeśli nie, to dlaczego nie?
Jan III
5 lata temu
trefny motylku - a to co wyprawia pis ze stołkami, to pryszcz ?
bErljpir
lilo
5 lata temu
Jesli on nadużył władzy, to jak nazwać "dobrą zmianę" ???!!!!
ewicz
5 lata temu
żdżbła w oku bliźniego dopatruje, A KŁODY WE WŁASNYM NIE WIDZI !