Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
iran
31.03.2015 06:01

Program atomowy Iranu: Negocjacje bez przełomu

Według doniesień nastroje w szwajcarskiej Lozannie, gdzie odbywają się rozmowy, są pozytywne. Optymizm wyrazili dyplomaci z Rosji i Chin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nanking2012/CC BY-SA 3.0/en.wikipedia.org)

Nadal bez przełomu negocjacjach światowych mocarstw z Iranem w sprawie programu atomowego tego kraju. Ostateczny termin zawarcia ugody upływa we wtorek 31 marca.

Według doniesień nastroje w szwajcarskiej Lozannie, gdzie odbywają się rozmowy, są pozytywne. Optymizm wyrazili dyplomaci z Rosji i Chin.

Brytyjski minister spraw zagranicznych powiedział, że porozumienie jest możliwe. Ale ciągle są kwestie sporne, na przykład jak i kiedy będą łagodzone sankcje; obecnie dotyczą one na przykład ropy - trzy lata temu eksport ropy z Iranu spadł o połowę, to ograniczenie znacznie szkodzi irańskiej gospodarce. Nie ma też zgody co do wirówek do wzbogacania uranu: taki uran mógłby posłużyć jako ładunek do bomby atomowej i tego właśnie obawia się Zachód.

Iran twierdzi, że badania jądrowe nie mają podłoża militarnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Atom w Iranie. Kiedy wznowienie negocjacji? Główny irański negocjator, wiceminister spraw zagranicznych Abbas Aragczi sprecyzował w czasie rozmowy z dziennikarzami, że rokowania zostaną wznowione za mniej niż dwa tygodnie.
Ashton liczy na postęp w rozmowach z Iranem Różnice stanowisk między sześcioma światowymi mocarstwami a Iranem w rokowaniach na temat jego programu atomowego są znaczne.
Negocjacje z Iranem zostaną przedłużone Państwa zachodnie obawiają się, ze celem działań Iranu może być dążenie do uzyskania broni atomowej.
Tagi: iran, atom, elektrownie, negocjacje, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz